Azar – nie czytaj profilu, od razu przejdź do rozmowy!

0
3988

Miałem okazję „zmierzyć się” z wieloma aplikacjami służącymi do nawiązywania nowych znajomości. Przyznam się jednak bez bicia, że dopiero Azar w stu procentach trafił w mój gust. Dlaczego? Bo nie trzeba w nim kombinować z upiększaniem profilu, a każda nasza rozmowa przeprowadzana jest w formie czatu video, który pozwala nam spotykać ludzi prawie „oko w oko”.

W dzisiejszych czasach można znaleźć całe mnóstwo aplikacji, które pozwalają na prowadzenie rozmów i zdobywanie przyjaciół. Nie dla każdego są to jednak propozycje godne uwagi. Ja, na przykład, strasznie nie lubię wypełniać w profilach rubryczek typu „O mnie”, „Zainteresowania”, „Praca” i tak dalej. Nie jestem również wielkim miłośnikiem rozmowy tekstowej. Choć wychowałem się na SMS-ach, zdecydowanie bardziej odpowiada mi spotkanie przy kamerce. I właśnie dlatego uważam, że Azar to program niemal idealny dla ludzi takich jak ja.

azar

Założenie profilu w aplikacji nie trwa zbyt długo. Możemy podać swój e-mail, wymyślić hasło, a następnie podać datę urodzenia i płeć, albo też zdecydować się na wariant numer dwa i po prostu połączyć się z Azar poprzez Facebooka. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, o czym z całą pewnością przekonaliście się w podobnych programach.

Po uruchomieniu aplikacji ukazuje się na ekranie obraz z naszej kamerki. Możemy zostawić wszystko w nienaruszonym stanie albo też zdecydować się na nieco upiększeń. Autorzy programu postarali się o całkiem sporą ilość dodatków (wirtualne okulary, słoneczka, serduszka i tym podobne), tak więc każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie. Jeden z efektów „przeróbki” znajdziecie na screenie, tak więc raczej nie ma sensu dłużej się nad tym rozwodzić.

azar1

Kiedy już ustawimy wszystko po swojemu, możemy przejść do nawiązywania znajomości. W tym celu absolutnie nie musimy wypełniać żadnych formularzy, a jedynie przyłożyć palec do ekranu i przeciągnąć go w prawą lub lewą stronę. Efekt po tym ruchu będzie taki, że na wyświetlaczu pojawi się kamerka innej osoby z drugiego końca świata. Możemy porozmawiać sobie z każdym albo też szukać do momentu, w którym znajdziemy tego jedynego kompana do rozmów. Wybór należy do nas.

Azar nie działa tak, że z daną osobą możemy wykonać tylko jedną rozmowę. Jeżeli dogadamy się z jakąś panią lub panem, dodajemy ich sobie do listy kontaktów i gotowe. Nie miałem jeszcze – co prawda – okazji wykorzystać tej funkcji, ale muszę przyznać, że kilka fajnych rozmów udało m się za pomocą programu przeprowadzić. I co najważniejsze – ani razu nie padały w nich jakieś dziwne (no, wiecie jakie) propozycje, których nieco się obawiałem.