AVAST Mobile Security & Antivirus – mobilny antywirus i nie tylko…

0
676

Wraz z rozwojem rynku mobilnego, znacząco wzrasta ryzyko „złapania” przez smartfon bądź tablet wirusa czy też innego szkodliwego oprogramowania. Jeżeli bezpieczeństwo danych zawartych w Waszych nowoczesnych urządzeniach jest dla Was czymś istotnym, zainteresujcie się darmową aplikacją antywirusową AVAST Mobile Security & Antivirus.

Oprogramowanie AVAST Mobile Security & Antivirus działa podobnie jak każdy program antywirusowy stworzony na potrzeby PC-tów. Jego głównym zadaniem jest wykrywanie złośliwego oprogramowania na naszym urządzeniu i wykonywane z nim czynności uniemożliwiających wirusowi rozprzestrzenianie się po systemie i działanie na naszą niekorzyść.

avast

Opisywana aplikacja działa w tle. Dzięki temu każda zainstalowana przez nas aplikacja jest automatycznie skanowana w celu sprawdzenia jej „wirusowości”. Nie musicie więc uruchamiać programu za każdym razem, gdy będziecie podejrzliwi co do jakiegoś pliku. Według mnie, jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Oczywiście, AVAST Mobile Security & Antivirus posiada także opcję, pozwalającą nam na sprawdzanie zawartości urządzenia w dowolnym, wybranym przez nas momencie. Istnieje możliwość zeskanowania całego systemu bądź też tylko wybranego przez nas katalogu znajdującego się czy to na karcie pamięci, czy bezpośrednio w smartfonie.

Poza funkcjami typowo antywirusowymi, AVAST Mobile Security & Antivirus oferuje także narzędzie do przechytrzania złodziei. Pozwala ono na zdalne sterowanie telefonem poprzez stronę www, lokalizowanie sprzętu, a nawet blokowanie bądź kasowanie znajdującej się w nim zawartości.

avast1

Warto także wspomnieć o dostępnym w AVAST Mobile Security & Antivirus filtrze SMS i połączeń głosowych. Dzięki niemu możemy o każdej porze dnia i nocy zablokować osobę, która – ku naszemu niezadowoleniu – nieustannie do nas dzwoni bądź wysyła wiadomości tekstowe.

Jeżeli macie w smartfonie bądź tablecie dużo ważnych danych, z pewnością skorzystacie w AVAST Mobile Security & Antivirus z funkcji tworzenia kopii zapasowych, która pozwoli Wam w prosty sposób zapisać kontakty, wiadomości, zdjęcia i inne ważne dla Was treści.

Na koniec największy plus opisywanej aplikacji – jest ona do pobrania z Google Play całkowicie za darmo!


logo-app
Mobile Security & Antivirus
AVAST Software
0   
qrcode-app