Asphalt Overdrive – jazda, która nigdy się nie kończy

0
668

Studio Gameloft w ostatnim czasie bardzo lubi mnie zaskakiwać. Ostatnio wypuściło na rynek owocową i bardzo dziwną grę o nazwie Dizzy Fruit, natomiast w tym tygodniu uraczyło nas premierą samochodówki. Co w tym dziwnego? Wszystko, byłoby mało zaskakujące, gdyby nie fakt, iż Asphalt Overdrive to nic innego jak samochodowy runner, a tego w portfolio Francuzów jeszcze nie było.

Akcja produkcji Asphalt Overdrive rozgrywa się w słonecznej Kalifornii w latach 80. ubiegłego wieku. Już kilka sekund po pierwszym uruchomieniu gry wyraźnie widać, że będzie posiadała specyficzny klimat oraz na pewno nie będzie taka, jak wszystkie inne samochodówki od Gameloftu. Niestety, trzeba też wspomnieć o tym, że debiutancka styczność z apką wiąże się z dużą ilością pobierania danych, czego można się spodziewać, gdyż w Google Play gra widnieje wśród apek ważących mniej niż 30 MB.

g2

Tak jak napisałem we wstępie, najnowsza gierka od znanego, francuskiego studia to coś w rodzaju motoryzacyjnego runnera. Co to dokładnie oznacza? Oczywiście, nie biegamy tutaj kierowcą, a i samochód nie zmienia się w swego rodzaju robota i nie pokonuje kolejnych dystansów. Wszystkie ruchy wykonujemy w sposób tradycyjny, czyli na czterech kołach. Naszym celem jest natomiast uciec przed goniącą nas policją.

Mimo że w Asphalt Overdrive kierujemy pojazdem, rysując na ekranie pionowe i poziome gesty, ukończenie niektórych poziomów nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Powodów takiej sytuacji można doszukiwać się przede wszystkim w dużej ilości plansz oraz innych autach starających się za wszelką cenę pokrzyżować nasze plany.

g1

Gameloft w swojej grze przygotował standardowy tryb Single Player, gdzie zbieramy pieniądze, by ulepszyć nasze auto bądź też kupić sobie nowe. Nie zabrakło tu także Multiplayera. Wprawdzie nie daje nam on możliwości bezpośredniej rywalizacji ze znajomymi z Facebooka czy Google+, ale i tak pozwala nam świetnie się bawić w śrubowanie rekordów i pokonywanie naszych najbliższych. Warto wspomnieć także o opcji tworzenia i dołączania do swego rodzaju gangów, co dodaje apce niepowtarzalnego klimatu.

Czy graficznie Asphalt Overdrive prezentuje się dobrze? Wydaje mi się, że tak i nie powinniście mieć co do tego żadnych wątpliwości. Jeśli nie przekonają Was same screeny, pobierzcie grę na smartfona i przekonajcie się na własne oczy. Gwarantuję, że na audiowizualne wrażenia nie będziecie narzekać.