Around The World – szybujący ptaszek z barwnej Pikselandii

0
671

Czy kiedykolwiek zdarzyło Wam się marzyć o tym, by polatać szybowcem, albo chociaż dotrzeć tam, gdzie poniesie Was wiatr? Nie, to wcale nie są głęboko filozoficzne życzenia. Jak pokazuje najnowsza gra studia Ketchapp o nazwie Around The World, wirując w powietrzu można przeżyć niesamowitą przygodę. Czemu więc by nie spróbować? Oczywiście, tylko tak wirtualnie!

W Around The World nie kontrolujemy nowoczesnej maszyny latającej. Wcielamy się za to w najzwyklejszego w świecie… ptaszka. Przygodę z lataniem zaczynamy ze stworzeniem o niebieskich piórach, ale po pewnym czasie możemy sobie dokupić nowych bohaterów i to nimi bić personalne rekordy. Zacznijmy jednak od samej rozgrywki.

bird

Skrzydlaty przyjaciel z gierki studia Ketchapp nie lata tak samo, jak ten z kultowego Flappy Bird. Można powiedzieć, że szybuje w powietrzu niesiony przez wiatr, a od nas zależy przede wszystkim to, kiedy włączy drugi „bieg” i ruszy z większą mocą. Nie będę ściemniał, ale na samym początku było mi trudno wyczuć zwierzątko. I chociaż po pewnym czasie bardziej zacząłem nad nim panować, do dzisiaj osiąganie dwucyfrowego rezultatu nie jest dla mnie czymś normalnym.

Podczas gry można odnieść wrażenie, że nie każdą przeszkodę w Around The World można ominąć w odpowiedni sposób. Latające i stojące kryształy wyłaniają się dosyć późno i niekiedy trzeba bardzo precyzyjnie je przechytrzyć, by nie zaliczyć wpadki. Najgorsze jest to, że elementy wirtualnego świata generowane są losowo, a więc czasem można zdobyć trzydzieści punktów, zbytnio się nie przemęczając, a czasem dwa -starając się ze wszystkich sił.

bird1

Tak, jak już pisałem, w Around The World istnieje możliwość zmiany głównego bohatera. W tym celu wystarczy odwiedzić sklepik, zapłacić zdobytymi błyskotkami i gotowe. Zła wiadomość jest taka, że wirtualna waluta nie jest łatwo dostępna. Dobrym rozwiązaniem może być dla niektórych system mikropłatności, ale jakoś nie chce mi się wierzyć w to, iż znajdzie się wielu chętnych na zakup wirtualnego ptaszka.

Na pewno Around The World jest jedną z lepszych gier Ketchappa. Mimo wszystko, jest tu kilka wad, obok których trudno przejść obojętnie. Na szczęście, produkcja jest bezpłatna, a więc można ją pobrać bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.