Arcane Legends – najlepsze androidowe MMO?

0
1048

W Google Play nie brakuje gier z gatunku MMORPG. Niestety, chcąc grać w większość z nich trzeba liczyć się z ogromną ilością mikropłatności. Zupełnie inaczej jest w przypadku Arcane Legends, którą miałem ostatnio okazję przetestować. Spodobała mi się ona do tego stopnia, że wracam do niej każdego dnia i spędzam  bardzo dużo wolnego czasu.

W grze Arcane Legends wcielamy się w postać reprezentującą jedną z trzech dostępnych klas postaci. Do wyboru mamy wojownika, łotrzycę oraz czarodzieja. Każda z profesji wyróżnia się innym stylem walki oraz umiejętnościami. Pani, na przykład, jako jedyna ze wspomnianego towarzystwa może używać dwóch mieczy naraz.

Aby w trakcie wirtualnej wędrówki nie czuć się samotnie, na samym początku musimy wybrać również zwierzęcego towarzysza, wśród których dostępny jest, między innymi, żółw noszący flagę na swojej skorupie.

arcane

Tutorial wprowadzający nas w rozgrywkę trwa dosłownie chwilę. I nic dziwnego, bowiem Arcane Legends to naprawdę nieskomplikowana gra. Jedyne, co musimy w niej robić, to poruszać się, używając do tego wirtualnej gałeczki oraz – rzecz jasna – atakować naszych przeciwników. Za każdego pokonanego  otrzymujemy punkty doświadczenia, które zwiększają nasz poziom. Im jest on wyższy, tym więcej mamy możliwości – zwiększa się maksymalna ilość punktów życia, a także mamy okazję walczyć ze stworkami, z których wypada bardzo dobry loot.

Niektóre elementy gry, przede wszystkim nowo odkryte przez nas tereny, pobierają się w trakcie rozgrywki. Nie musimy dzięki temu przy pierwszym uruchomieniu zbyt długo czekać na rozpoczęcie zabawy. Według mnie, jest to bardzo dobre rozwiązanie, z którym spotkać się można tylko w nielicznych tego typu produkcjach.

arcane1

Autorzy Arcane Legends zastosowali w swojej produkcji mikropłatności. Wiadomo, gra jest darmowa, a zarabiać na czymś trzeba. Na szczęście, bez wydawania prawdziwej gotówki także można świetnie się bawić, a jeśli ktoś ma ochotę podwoić sobie przez jakiś czas liczbę punktów EXP-a – żaden problem, może się w parę „platynek” wyposażyć.

Jeśli chodzi o grafikę, uważam, iż Arcane Legends to jeden z ładniej wyglądających przedstawicieli swojego gatunku. Wirtualny świat przedstawiony w grze od samego początku prezentuje się bardzo dobrze. Fajnie, że pokuszono się również o dźwięki, które umilają nam czas spędzony w internetowej krainie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here