AppSky – jeden wieczór i aplikacja mobilna gotowa!

0
805

Możemy mieć świetne pomysły na aplikacje mobilne, ale i tak nie będziemy mogli zrobić z nimi nic więcej, jeśli nie będziemy znali odpowiednich języków programowania. Podobno wkrótce ma się to zmienić. Co ciekawe, wszystko za sprawą polskiego projektu AppSky, który – zgodnie z zapowiedziami twórców – będzie pozwalał na stworzenie apki od podstaw w dosłownie jeden wieczór!

Jeżeli po przeczytaniu wstępu, od razu wzięliście się za szukanie AppSky w Google Play, czas ostudzić emocje, bo premiera opisywanego dzieła ma odbyć się na początku przyszłego roku. Jest zatem jeszcze trochę czasu na to, by zapoznać się ze szczegółami projektu. I od razu uprzedzam, że nie z wszystkiego będziecie zadowoleni.

AppSky_przykłądowa aplikacja

Zacznijmy od dobrych stron. AppSky ma być zaawansowanie wyglądającym narzędziem, które będzie można obsługiwać bez konieczności wcześniejszego czytania grubych instrukcji czy poradników. W edytorze będzie funkcja zmiany czcionek, układu interfejsu i tak dalej, i tak dalej. Niestety, nie miałem jeszcze okazji przetestować programu, ale podobno z jego możliwości ucieszy się nawet wymagający klient biznesowy.

Załóżmy, że stworzyliście apkę i co dalej? Dostajecie dosłownie wolną rękę – możecie udostępnić ludziom swój tytuł za darmo, umieścić go w Google Play w dziale „Płatne”, a nawet zarabiać pieniądze dzięki wyświetlanym reklamom. Jeżeli w tym momencie zapaliła się w Waszych głowach lampka ostrzegawcza, gratulacje. Musimy przecież pamiętać, że twórcy AppSky też muszą z czegoś żyć. Nie można mieć do nich o to pretensji, ale myślę, że warto od razu napisać Wam, czego możecie się spodziewać.

Platforma AppSky w działaniu

Póki co nie ma dostępu do szczegółowego cennika usługi AppSky. Potwierdzone oficjalnie jest jedyne to, że roczny abonament umożliwiający stworzenie jednego programu będzie kosztował około 240 złotych netto. Czy tu dużo, czy nie – musicie już ocenić sami.

AppSky pojawi się też w szkołach. Tutaj sprawa będzie wyglądała nieco inaczej, bowiem uczniowie będą mogli korzystać z wszystkich funkcji zupełnie za darmo. Kto wie, może dzięki temu zyskamy wielu utalentowanych programistów? Czas pokaże! Póki co, Androidweb ma w najbliższym czasie brać udział w testach platformy AppSky. Oczywiście, będziecie pierwszymi, którzy się dowiedzą czegoś więcej! 🙂