Animate Me! – robot się rusza, a smartfon… zacina

0
842

Animate Me! to ciekawy program, dzięki któremu możemy „ożywić” wirtualne postaci, tworząc autorskie animacje. Na papierze brzmi to rewelacyjnie, cudownie i „och,ach”. Niestety, w praktyce już tak kolorowo z tym nie jest, bo choć apka jest jak najbardziej pomysłowa i przejrzysta, posiada wiele błędów, z którymi jej autorzy zdecydowanie muszą się w najbliższym czasie uporać.

Zawsze chciałem posiadać umiejętności w tworzeniu różnego rodzaju grafik, ale tak to się ułożyło, że nie znalazłem jeszcze czasu na to, by spełnić swoje marzenia. Na szczęście, powstaje coraz więcej takich programów jak Animate Me!. Pozwalają one na kreowanie własnych animacji bez potrzeby posiadania jakiejkolwiek wiedzy. Brzmi interesująco, prawda?

Po uruchomieniu programu Animate Me! byłem nieco zawiedziony. Ekran główny składający się z kilku obrazków nie zrobił na mnie zbyt dobrego wrażenia. Na prawie pięciocalowym ekranie prezentował się dosyć słabo, a wręcz powiedzieć można amatorsko. Myślałem, że pierwsze negatywne wrażenie dosyć szybko odejdzie w zapomnienie, ale… aplikacja po prostu mi się wyłączyła, przez co musiałem ją uruchamiać jeszcze raz.

Animate Me! możemy „ożywiać” trzech różnych głównych bohaterów: robota, pingwina i dżdżownicę. Niestety, tylko ten ostatni dostępny jest za darmo. Za dostęp do pozostałych dwóch trzeba zapłacić. Cena – na szczęście – do wygórowanych nie należy, za co należy pochwalić pomysłodawców programu. Szczerze powiedziawszy, sam chętnie wydawałbym nieco ponad trzy złote, żeby kupić sobie słodkiego pingwinka. Tylko że aplikacja w trakcie korzystania z niej bardziej mnie denerwowała, niż pozwalała się odprężyć.

Tworzenie animacji jest bardzo proste. Postać wyświetla się na ekranie, a my możemy ją w dowolny sposób przekręcać, stawiać i tak dalej, i tak dalej. Kiedy już uzyskamy pożądany efekt, naciskamy strzałkę do przodu i przechodzimy do kolejnej klatki. I tak aż do samego końca, czyli do momentu, w którym stwierdzimy, że udało nam się już ukończyć animowane dzieło swojego życia.

Minusem Animate Me! jest fakt, że mamy tylko trzy sloty na zapis projektów. Co najgorsze, każdemu bohaterowi przypisany jest tylko jeden z nich, a to wyjątkowo skraca nasze możliwości. Nie będę również ukrywał, że zawiodłem się trochę na tym, że w opisywanym programie nie możemy w łatwy sposób zapisać animacji w pamięci smartfonu, a udostępnianie naszych materiałów nie jest możliwe bez rejestracji w pewnym serwisie.

Czy warto pobrać Animate Me? Mam co do tego spore wątpliwości. Ta apka zdecydowanie byłaby godna polecenia, gdyby nie fakt, że co jakiś czas samoczynnie się wyłącza, a dodatkowo dostępne w niej funkcje nie do końca są dopracowane. Cóż, pozostaje chyba zatem poczekać na jakieś aktualizacje…