Animal Voyage: Island Adventure – strategia z domieszką match-3

0
632

Autorzy gry Animal Voyage: Island Adventure połączyli ze sobą strategię i najprawdziwsze w świecie match-3. Udało im tym samym stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. A że we wspomnianej produkcji występują słodkie zwierzaczki – jej popularność nie powinna być dla Was żadnym zaskoczeniem!

Animal Voyage: Island Adventure nasze zadanie jest nieco inne, niż w podobnych grach. Tutaj nie zajmujemy się wirtualną krainą po to, by zaspokoić ambicję, lecz po to, by uratować różnego rodzaju zwierzaki. Dlaczego to wszystko robimy? Bo na miejscu, w którym żyły sobie do tej pory pupile, miała miejsce katastrofa przyrodnicza, która zrównała z ziemią wszystkie domki oraz ulubione miejscówki słoni i ich przyjaciół.

anima

Pokrótce w opisywanej apce chodzi o dwie rzeczy – ratowanie żywych istot występujących na planszy oraz odbudowywanie miasteczka, w którym do tej pory mieszkały. Jeżeli chodzi o tę pierwszą czynność, nie jest ona wyjątkowo trudna. Przydaje się jednak w niej szczęście, gdyż wymaga się od nas łączenia konkretnych elementów w takich samych kolorach, a jak pewnie wiecie z doświadczenia, niekiedy jest to o wiele trudniejsze, niż mogłoby się wydawać.

Kiedy już uda nam się uratować jakiegoś zwierzaka, musimy wybudować dla niego domek. Na samym początku nie wiąże się to zbyt długim oczekiwaniem, ale im więcej podopiecznych posiadamy, tym trudniej o zaspokajanie potrzeb kolejnego. Oczywiście, niecierpliwi mogą sobie w trudnych chwilach skorzystać z mikropłatności. Autorzy gry umożliwili nam zakup każdej z walut, wśród których ta najcenniejsza występuje jako fioletowe kryształy.

Jako że grałem już w całe mnóstwo strategii, a o match-3 nawet nie wspomnę, nie spodziewałem się, iż Animal Voyage: Island Adventure zrobi na mnie tak pozytywne wrażenie. Na pewno pod względem graficznym nie można się nad tą produkcją zbytnio zachwycać, ale jeśli chodzi o rozgrywkę, moim zdaniem, zasługuje na pochwałę, czyli inaczej mówiąc – na taką szkolną, mocną czwórkę.

Można zarzucić Animal Voyage: Island Adventure, iż po pewnym czasie staje się po prostu apką, do której zaglądamy raz na kilka godzin. Rzeczywiście tak jest, ale jest to standard w podobnych grach. Zresztą, jeżeli czytacie Androidweb.pl na bieżąco, albo po prostu śledzicie nowości Google Play, na pewno zdajecie sobie z tego sprawę i moje tłumaczenia są absolutnie zbędne.