Angry Birds Go! – Wściekłe Ptaki na torze wyścigowym

1
803

Fińskie studio Rovio opublikowało niedawno w Google Play swoją nową produkcję. W Angry Birds Go! znowu w rolach głównych występują wściekłe ptaki. Tym razem jednak nie przychodzi nam pomagać im w pokonywaniu zielonych, wrednych świnek przy pomocy procy, lecz dostajemy szansę spróbowania swoich sił w rywalizacji na torze wyścigowym.

W grze Angry Birds Go! mamy przed sobą tylko jeden cel – zająć pierwsze miejsce w wyścigu. Naszymi przeciwnikami są – jak nietrudno się domyślić – złe świnie, które za wszelką cenę chcą pokrzyżować plany skrzydlatym stworzeniom.

go1

Jak przystało na produkcję studia Rovio, do naszej dyspozycji oddano w opisywanej grze całe mnóstwo poziomów do przejścia. Wspomniane poziomy podzielone są na rozdziały, na końcu których zawsze przychodzi nam rywalizować z mistrzem. Aby nie było zbyt prosto, wejściówkę do walki z najlepszym kierowcą możemy uzyskać dopiero po ukończeniu określonej liczby etapów. Te  nie polegają jednak tylko na bezpośredniej rywalizacji z przeciwnikami, lecz także na, między innymi, niszczeniu owoców porozrzucanych po torze.

Angry Birds Go!  oferuje niezwykle rozbudowany system ulepszeń wirtualnych gadżetów. Każdy wygrany przez nas wyścig daje nam określoną liczbę monet. Za wirtualną walutę kupować można przeróżne rzeczy do naszego wozu, sprzyjające pokonywaniu tras w jeszcze efektywniejszy sposób bądź też nabywać całkowicie nowe maszyny wyścigowe.

go2

Rovio wraz z premierą swojej najnowszej gry wprowadziło do sklepów specjalne figurki. Dzięki nim prawdziwy zakup zamienia się także w zakup wirtualny. Kupując więc konkretnego ptaka na fajnym samochodzie, otrzymujemy jego mobilny odpowiednik. Podobnie jest w przypadku Angry Birds Star Wars.

Audiowizualna strona Angry Birds Go!  robi bardzo pozytywne wrażenie już od samego początku. Mimo że nie byłem przekonany co do tego, że pomysł na umieszczenie Wściekłych Ptaków jest dobry, uważam, że Rovio swoją nową grą pokazało klasę godną najlepszych z najlepszych.