Angry Birds Action! – pinball z Wściekłymi Ptakami

1
904

Nie, nie będzie dzisiaj o premierze nowej gry Rovio. No, a przynajmniej jeszcze nie w Google Play. Cała historia i tak jest jednak godna odnotowania: w Nowej Zelandii pojawiła się mobilna produkcja Angry Birds Action!, czyli androidowy pinball w świecie Wściekłych Ptaków. Nie wiemy jeszcze kiedy zadebiutuje na Androida, ale nastąpi to prawdopodobnie już wkrótce!

Bohater Angry Birds Action! to czerwony ptak imieniem Red (wow, ciekawe skąd taki pomysł!). Skacowane stworzenie budzi się po mega imprezie i dowiaduje się, że jego wioska została zniszczona. Mało tego, to on okazuje się winowajcą całego zamieszania, a teraz musi zrobić wszystko, by jakoś wszystko to naprawić.

action

Znakomita wiadomość jest taka, że nowe Angry Birdsy nie powielają starych pomysłów. Przynajmniej nie w stu procentach. Okej, znowu wszystko zaczyna się od skorzystania z procy, a celem jest zdobycie jajek. Tym razem jednak nie chodzi o niszczenie konstrukcji, a o odbijanie ptakiem, niczym kulą we flipperach.

Rovio nie bez powodu wpadło na pomysł, by umieścić w fabule wątek zniszczonego miasteczka. Dzięki prawidłowemu wykonywaniu zadań zdobywamy wirtualną walutę, która przydaje się do kupowania nowych budynków. Oczywiście, sam fakt postawienia murowanej chałupinki nie jest dla nas czymś ważnym. Ważne jest przede wszystkim to, iż dzięki temu zgarniamy nowe ulepszenia i bohaterów.

action1

Jak przystało na cykl AB, przygotowane zwierzaki mają charakterystyczne dla siebie moce specjalne. Niestety, jeszcze wielu nie odkryłem, dlatego nie mogę zbyt dużo o nich napisać. Mogę Was – mimo to – zapewnić, że nie będziecie się nudzić.

Pisanie o grafice i dźwiękach chyba nie ma większego sensu. Angry Birds Action! to w stu procentach udany produkt pod względem audiowizualnym. Jest tu wszystko, do czego przyzwyczaiło nas Rovio. I miejmy nadzieję, że do czasu premiery zmieni się to tylko na lepsze.

No, właśnie, a kiedy można spodziewać się debiutu Angry Birds Action! w Google Play? Póki co, trudno powiedzieć. Powinno to nastąpić w niedługim czasie, tak jak to miało miejsce w przypadku podobnych sytuacji związanych z nowościami od Finów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here