AlleOferty – poluj na okazje i oszczędzaj pieniądze

0
730

Kiedy szukamy pralki, lodówki albo nowego smartfona, najpierw staramy się przejrzeć wszystkie modele z interesującej nas kategorii, a dopiero później wyłaniamy taki, który najbardziej chcielibyśmy kupić. Polowanie na oferty cenowe bardzo się opłaca, ale nie jest to łatwe przedsięwzięcie. Na szczęście, powstało coś takiego jak AlleOferty – aplikacja do śledzenia promocji na polskim, popularnym portalu aukcyjnym Allegro.

Dowiedziawszy się po raz pierwszy o AlleOferty, myślałem, że będzie to kolejna porównywarka cen, w której – podobnie jak w innych tego typu produkcjach – będę mógł sprawdzić, ile interesujący mnie sprzęt kosztuje i który sprzedający wystawił dla mnie najkorzystniejszą ofertę. Po części moje domysły się sprawdziły, jednak trzeba przyznać, że opisywana apka bije na głowę konkurencję. Albo powiedzmy to inaczej – nie ma sobie równych.

ali

Program powstał po to, żebyśmy mogli śledzić bieżące ceny interesujących nas produktów. Najprościej rzecz ujmując, pomaga nam uniknąć sytuacji, w których kilka razy dziennie wchodzimy na Allegro i wklepujemy wiecznie te same frazy do pola wyszukiwarki. Pomysł w teorii bardzo ciekawy, ale czy w praktyce przydatny? Już teraz mogę Wam powiedzieć, że zdecydowanie tak.

AlleOferty wita nas bardzo przejrzystym menu. Na samej górze interfejsu dostępny jest pasek, który służy nam do aktywowania menu bocznego oraz sortowania wyświetlających się produktów. Podobnie jak na znanym portalu aukcyjnym, tutaj także możemy oglądać przedmioty według czasu do zakończenia oferty albo też najniższej bądź najwyższej ceny. Jeśli chodzi o dodawanie nowych trackerów (czyli po prostu elementów do śledzenia), służy do tego mały, pomarańczowy plusik.

Żeby prawidłowo dodać wybraną przez nas frazę, wystarczy podać interesujące nas hasło, kategorię oraz ewentualnie lokalizację potencjalnego sprzedającego, cenę oraz typ aukcji. W przypadku tej ostatniej funkcji chodzi o możliwość wyłączenia ofert „Kup Teraz” albo skupienie się tylko i wyłącznie na nich, czyli całkowite pominięcie licytacji.

Kiedy już nasz tracker jest gotowy, możemy przejść do przeglądania. Na pewno nie będziecie mieć z tym najmniejszych problemów, gdyż wszystko jest zrobione naprawdę przejrzyście. Do zalet AlleOferty na pewno należy fakt, że obrazki dla wyświetlających się aukcji są duże, a do tego w ogóle nie zauważamy momentu, w którym zostajemy przeniesieni do Allegro, gdy zdecydujemy się przyjrzeć ofercie w nieco bardziej szczegółowy sposób.

Na pewno do zalet opisywanej aplikacji należy zaliczyć system notyfikacji. Wprawdzie nie musimy z niego korzystać, ale – moim zdaniem – jest jak najbardziej przydatny. Dzięki temu możemy być informowani o każdej nowej aukcji bez uruchamiania programu. Nie pozostaje nic innego jak polecić AlleOferty i życzyć udanych łowów cenowych! 🙂