Aliens Drive Me Crazy – czas zniszczyć kosmito-złodzei!

0
794

Kreskówkowa gra o nazwie Aliens Drive Me Crazy to połączenie wielu popularnych gatunków, między innymi, strzelanki, runnera i mobilnej łamigłówki. Jeśli kręcą Was różnego rodzaju historie o kosmitach i dzielnych ludziach, którzy sami postanawiają stawić im czoła – na pewno produkcja studia Rebel Twins znajdzie się w Waszych prywatnych pozycjach obowiązkowych na każdy dzień tygodnia.

Akcja gry Aliens Drive Me Crazy rozpoczyna się w momencie, w którym kosmici na swoich latających talerzach napadają na Ziemię. W przeciwieństwie do innych podobnych produkcji, tutaj obcy wcale nie planują użyć ciężkiej artylerii przeciwko ludzkości. Postanawiają natomiast porwać kilku złodziejaszków, upodobnić się do nich, a następnie wrócić na naszą planetę, by uwięzić ludzi i zgarnąć cenne łupy. Czyżby na Marsie właśnie miał miejsce jakiś finansowy kryzys?

Tak naprawdę to sterowany przez nas bohater robi dużo więcej szkód od samych kosmitów. Bo poza uwalnianiem przyjaciół z rąk wrogów, jeździ swoim samochodem, niszcząc przy tym budynki, powodując eksplozje i spłaszczając całą masę innych pojazdów. I mimo że za ekstremalne wybryki nie dostaje się dodatkowych punktów, muszę przyznać, iż wszelkie nadprogramowe czynności pochłonęły mnie bez reszty i z Wami pewnie będzie podobnie.

Na końcu każdego obszaru zawsze znajduje się budynek, a w nim kilka uwięzionych postaci oraz specjalny nadajnik, który należy zniszczyć. Podczas akcji ratowania ludzi trzeba wykazać się nie tyle zręcznością, co sprytem, przydającym się zarówno wtedy, gdy chcemy zdobyć klucz do jakichś drzwi albo też po prostu z zaskoczenia zaatakować jednego z obcych.

Aliens Drive Me Crazy nie tylko zdobywamy punkty, lecz także przychodzi nam kolekcjonować złote monety. Domyślam się, że wiecie dokładnie, do czego one służą. Dzięki nim możemy kupić bądź uprgrade’ować bohaterowi nową broń, zainwestować w świeżutki strój albo też pojazd terenowy znakomicie spisujący się na nierównych powierzchniach, których w grze jest cała masa.

Bardzo przypadła mi do gustu grafika zastosowana w opisywanej produkcji. Wprawdzie jest dwuwymiarowa, ale prezentuje się niezwykle dobrze. O dźwiękach też złego słowa nie mogę napisać. Ba, więcej – nie potrafię sobie bez nich poradzić, kiedy spędzam czas z Aliens Drive Me Crazy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here