Alien Creeps TD – rzeź kosmitów w futurystycznej oprawie [VIDEO]

0
748

Nie ma i prawdopodobnie jeszcze długo nie będzie gatunku gier, który w Google Play stanie się rzadkością. Na szczęście, mimo że runnerów, platformówek i tower defense’ów jest na Androida bardzo wiele, cały czas można spotkać ciekawe nowości tego typu. Dzisiaj, na przykład, zajmiemy się naprawdę godną polecenia grą obronną. Dostępna jest ona w sieci pod nazwą Alien Creeps TD i pobierzecie ją na swojego smartfona całkowicie za darmo.

Nie ma sensu w tym wpisie zawracać sobie głowy fabułą, a wszystko dlatego, że Alien Creeps TD w tej kwestii nie jest pod żadnym pozorem wyjątkowa. To tak naprawdę kolejna gierka, w której przychodzi nam bronić ludzkość przed inwazją kosmitów. Tym razem jednak do osiągnięcia celu nie używamy głównie samolotów, choć stanowią one jeden z dostępnych środków obronnych.

Pierwsze misje – co na pewno Was nie zdziwi – wykonujemy pod czujnym okiem doświadczonego, wirtualnego człowieka. Ze względu na charakter gry, jest to generał sił zbrojnych pewnego kraju, który demonstruje nam skuteczne strategie oraz taktyczne zagrania. I tutaj warto zatrzymać się na chwilę, bo choć w Alien Creeps TD staramy się chronić określony cel, realizacja zadania nie należy do rzeczy prostych.

Każda plansza dostępna w opisywanej produkcji wygląda bardzo standardowo – mamy drużkę, kilka miejsc na wieżyczki obronne oraz określone miejsce, do którego nie możemy dopuścić naszych wrogów. Prawdopodobnie nie napisałbym o Alien Creeps TD pozytywnie, gdyby nie jeden fakt – tutaj naprawdę cały czas jest co robić!

Miałem okazję grać już w wiele tower defense’ów, jednak ten wyjątkowo przypadł mi do gustu. Wprawdzie tutorial trwający parę minut nieco mnie denerwował, ale kiedy już sam mogłem wykonywać wszystkie ruchy, dosłownie nie mogłem oderwać się od ekranu. Stawianie wieżyczek, przeprowadzanie nalotów oraz kierowanie pojedynczymi jednostkami pochłonęło mnie bez reszty. I – co ciekawe – dosyć szybko nauczyło mnie pokory, bo już w bodajże piątym poziomie miałem problemy z ukończeniem zadania, a to całkiem ciekawy wynik.

Oczywiście, można zarzucić Alien Creeps TD fakt, że występują w niej mikropłatności i nie wszystko zależy tylko od naszej ciężkiej pracy. Jeśli jednak nie potrzebujemy być totalnymi „wymiataczami”, nie będziemy zbytnio odczuwać ani braku wirtualnych kryształów, ani też niektórych broni specjalnych czy żołnierzy.

Audiowizualnie – wbrew temu, co może się wydawać – gra potrafi się spodobać. Nie mamy tutaj co prawda zbyt wielu bardzo wyjątkowych elementów, ale ciężko spotkać też coś brzydkiego albo niedopracowanego.