Alchemy Bubble – magiczne bańki w kolorowym świecie [VIDEO]

0
802

Testując gry, które wyraźnie stworzone zostały na wzór jakiegoś mobilnego hitu, zawsze staram się dostrzec coś, co będzie je wyróżniało na tle pierwowzoru. Czy Alchemy Bubble to produkcja mająca wiele cech wspólnych z Bubble Witch Saga? Tak, tak i jeszcze raz tak. Mimo to, jest w tej produkcji coś, co sprawia, że ciężko się od niej oderwać.

Gdyby ktoś zapytał mnie, co takiego spodobało mi się w Alchemy Bubble, prawdopodobnie długo szukałbym konkretnej odpowiedzi. Dlaczego? Bo opisywana gra – owszem – potrafi zwalczyć nudę i dobrze prezentuje się na ekranie, jednak nie zmienia to w ogóle faktu, że jest klonem mobilnego hitu. A to z kolei oznacza, że trudno znaleźć w niej coś w stu procentach oryginalnego.

bubl

W planszach znajdujących się w apce musimy wystrzeliwać z armat kolorowe bańki. Robimy to po to, by elementy wyświetlane na ekranie połączyły się ze sobą i przyniosły nam korzyść w postaci specjalnych punktów. Zabawa teoretycznie jest prosta, ale zdecydowanie wymaga czegoś więcej, niż tylko ślepego „tapania”. Szczególnie tyczy się to późniejszych etapów, gdy nagli nas czas, a korzystanie z dostępnych power-upów jest koniecznością, a nie przywilejem używanym raz na jakiś czas.

Ile dokładnie czeka nas wyzwań w Alchemy Bubble? Dokładnej liczby nie jestem w stanie Wam podać, ale możecie przygotować się na co najmniej 200 poziomów. I wcale nie jest to żart!

Wspominałem już o ulepszaczach, ale nie miałem okazji napisać o nich czegoś więcej. Otóż dodatkowe ruchy, młoty i inne narzędzia ułatwiające nam wykonywanie zadań odblokowują się wraz z naszym postępem. Za pierwszym razem dodatek zawsze dostępny jest za darmo, ale później już tak łatwo nie jest. Dlatego właśnie trzeba starać się, by zdobywać w Alchemy Bubble jak najwięcej wirtualnej waluty. Ewentualnie, można też skorzystać z mikropłatności, ale pewnie każdy z Was wolałby tego uniknąć.

bubl1

Gierka od początku sprawia wrażenie humorzastej i kolorowej. Prezentuje się na ekranie naprawdę pierwszorzędnie i pod tym względem nie powinna zawieść nikogo z Was.

Niestety, swoje wywody muszę zakończyć niemiłą informacją. W Alchemy Bubble mamy do czynienia z limitem żyć. Jeżeli więc zaliczymy kilka wpadek pod rząd, musimy czekać na regenerację mobilnych serduszek. Cóż, takie już są uroki gier mobilnych i nic z tym zrobić nie możemy.