AlarmMon – wstawać, leniuchy!

0
861

Macie już dość standardowego budzika dostępnego w Waszym androidowym smartfonie? Doskonale Was rozumiem, dlatego postanowiłem zaprezentować Wam, co potrafi apka o nazwie AlarmMon, dzięki której od kilku dni jestem budzony przez czarnego kotka, atakującego bezbronną kurę.

AlarmMon już na pierwszy rzut oka nie prezentuje się jak zwykły program do porannego budzenia. Po uruchomieniu apki widzimy na ekranie zieloną, kreskówkową polankę otoczoną przez błękitne niebo pełne bielutkich chmurek. Nad wspomnianym polem pełnym trawy widnieją panele, służące do ustawiania alarmu. Tak naprawdę dopiero ten element interfejsu sprawia, że dociera do nas, z jakiego typu narzędziem mamy do czynienia.

mon

Ilość dozwolonych profili budzących , jakie możemy stworzyć w AlarmMon jest nieograniczona. W każdym z nich możemy ustawiać inną godzinę, a także dni, w których ma być aktywny. Oczywiście, nie brakuje tutaj również funkcji włączającej bądź wyłączającej wibracje, a także ustawień głośności. Możemy też przy konkretnym budzeniu ustawić wybraną przez nas wiadomość. Ja ustawiłem sobie „Wstawaj, leniu”, ale macie tutaj pełną dowolność.

To, co wyróżnia opisywaną apkę na tle konkurencji, to wirtualne stworzonka, które nas budzą. Do wyboru mamy w AlarmMon dwanaście postaci, które charakteryzują się innym wyglądem, a także sposobem budzenia. Wybierając czarnego kota, na przykład, na ekranie wyświetla się historyjka, w której futrzak atakuje… kurę wysiadującą jajka.

mon1

Na wyłączenie ustawionego przez nas alarmu mamy kilkanaście sekund. Jeżeli nam się to nie uda, zwierzaczek nie udostępni nam informacji o pogodzie w naszym mieście. Wprawdzie nie jest to jakiś bardzo mobilizujący zabieg, ale lepsze to niż nic, prawda?

AlarmMon możemy aktywować budzik, ale dostępny jest tu także minutnik. Uruchamia się go, przytrzymując guziczek z plusikiem znajdujący się na ekranie głównym. Fajnie, ze udostępniono taką opcję. Dzięki niej mogę korzystać z programu nie tylko rano, lecz także w ciągu dnia, na przykład, przygotowując obiad.

Program stworzony przez Malang Studio to naprawdę solidne mobilne dzieło. Z czystym sumieniem mogę je polecić każdemu, kto nie posiada w swoim smartfonie fajnego, oryginalnego budzika.