AirDroid – zarządzanie smartfonem w przeglądarce internetowej

0
663

W dzisiejszych czasach już raczej niewiele osób chce bawić się w przesyłanie danych między smartfonem a komputerem, wykorzystując do tego tradycyjny kabel. Nic w tym dziwnego. Jeżeli do tej pory testowałeś kilka aplikacji do zarządzania Androidem na PC-ie, lecz żadna nie przypadła Ci do gustu, jestem niemalże w stu procentach przekonany, że nie będziesz zawiedziony tym, co potrafi AirDroid.

AirDroid to narzędzie, które potrafi dużo więcej, niż tylko przesłać na smartfona kilka utworów muzycznych czy umieścić na komputerze zrobione podczas wakacji zdjęcia. Jego największą zaletą jest fakt, iż działa w przeglądarce internetowej, tak więc możemy z niego korzystać wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do sieci.

airo

Z aplikacji możemy korzystać na dwa sposoby. Albo zakładając konto, albo za każdym razem synchronizując urządzenia. Ta pierwsza opcja jest o tyle wygodna, że dostępna jest nawet wtedy, gdy komputer i smartfon podłączone są do dwóch różnych sieci Wi-Fi. Nie chcąc z niej korzystać, jesteśmy zmuszeni do każdorazowego wpisywania na PC-ie odpowiedniego adresu internetowego.

Co takiego potrafi AirDroid? Tak jak już wspomniałem, dostępne są w nim zarówno standardowe funkcje, jak i takie, których nie sposób szukać w innych tego typu programach. Wśród tradycyjnych opcji należy wymienić przede wszystkim przesyłanie zdjęć, dokumentów czy muzyki, działające w bardzo dobry sposób.

Apka pozwala nam również dzwonić i wysyłać wiadomości SMS z poziomu komputera oraz zarządzać zainstalowanymi na urządzeniu mobilnym aplikacjami. Bardzo przydatną opcją jest – według mnie – możliwość wykonywania screenów z ekranu smartfonu czy tabletu (niestety, w tym przypadku potrzebny jest root). Nie ukrywam, że od czasu do czasu lubię też wykonać zdjęcie smartfonem, operując jedynie touchpadem w moim laptopie.

Oczywiście, swoją decyzję o pozostawieniu AirDroid podjąłem, biorąc pod uwagę przede wszystkim to, co program oferuje. Mimo to, muszę przyznać, iż spore wrażenie wywarł na mnie wygląd apki. Zarówno na smartfonie, jak i PC-ie prezentuje się nowocześnie oraz kolorowo. Jej ogromnym plusem jest też polska wersja językowa.