Airbnb – przenocuj u znajomego z „internetów”. To się opłaca!

0
739

W dobie tanich linii lotniczych każdego stać na podróż do Paryża, Hiszpanii czy też innych zakątków naszego świata. Niestety, sama opłata za bilet to nie wszystko, na co trzeba się przygotować, wybierając się na wakacje. Musimy pamiętać również o zakwaterowaniu. I właśnie tu zaczyna się problem, bo hotele w popularnych miejscach są zazwyczaj bardzo drogie. Ale, ale – od czego jest internet i od czego jest aplikacja Airbnb.

Nigdy nie lubiłem spędzać nocy w hotelach. Zawsze wydawały mi się takie… służbowe. Kiedy więc wybieram się na wakacje, zawsze szukam ze swoją rodzinką czegoś przytulnego, czyli takiego, co w jakimkolwiek stopniu będzie przypominało nam domowe warunki. I o ile w przypadku typowych hotelów jest to mało realne, dzięki apce Airbnb – zdecydowanie tak!

hoh

Na czym dokładnie polega „fajność” opisywanego programu? Najprościej rzecz ujmując, jest to serwis społecznościowy, w którym ludzie z całego świata oferują innym swoje mieszkania, domy itp. Dostępne są tutaj oferty zarówno całych, dużych miejscówek, jak i pojedynczych pokoi. Dzięki temu, każdy, dosłownie każdy, znajdzie coś dla siebie.

Interfejs Airbnb jest niezwykle prosty. Menu główne wyświetla nam najpopularniejsze miejscowości, a po wybraniu interesującej nas lokalizacji, od razu przechodzi do rzeczy, pokazując dostępne „noclegownie”. Jeżeli chodzi o ceny, pozytywnie mnie zaskoczyły. Nie sądziłem, że weekendowy wypad do Madrytu może mnie kosztować mniej niż kilkaset złotych. I to już z jedzeniem, miejscem do spania i – rzecz jasna – biletami lotniczymi!

hoh1

Strony mieszkań czy domów zawierają wszystkie potrzebne informacje, łącznie z mapami dojazdu, zdjęciami oraz – rzecz jasna – cennikiem i opiniami innych użytkowników. Warto przy tym dodać, że w Airbnb znaleźć można także oferty z Polski. I co najważniejsze – opłacają się zdecydowanie bardziej od tych hotelowych! No, chyba że znacie hotel, który zaoferuje mi w centrum Gdańska 60 metrów kwadratowych za nieco ponad 100 złotych?

Rejestracja w Airbnb trwa dosłownie moment. Wystarczy wypełnienie krótkiego formularza lub zgoda na synchronizację z Facebookiem bądź Google+.  Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak polecić Wam tę apkę i życzyć udanych wakacyjnych wypadów i nie tylko.