Agent Alice – detektywie, wzywają Cię!

0
1343

Marzyliście kiedyś o tym, by pracować w policji i rozwiązywać zagadki kryminalne niczym bohaterowie popularnych seriali? Podejrzewam, że każdy z nas miał taki okres w życiu, że o niczym innym nawet nie myślał. A to dobrze się składa, bo można mieć pewność, że Agent Alice przypadnie do gustu prawie każdemu z Was.

Gra Agent Alice to przygodówka kryminalna, w której wcielamy się w postać tytułowej pani detektyw. Produkcja podzielona została na kilka odcinków, gdzie przychodzi nam mierzyć się z zupełnie innymi sprawami. Pierwsza z nich to historia pewnego intrygującego morderstwa w teatrze, a kolejne… no co Wy, nie myślcie, że zdradzę to, co najlepsze.

agnet

Nietrudno było przewidzieć, ze Agent Alice będzie oferowało rozgrywkę hidden object (chociaż zdarzają się w niej również inne typy zabawy). Mimo wszystko, nie spodziewałem się, że aż tak „wkręcę” się w fabułę stworzoną przez ludzi ze studia Wooga i nie będę mógł – dosłownie – spać po nocach dopóki nie rozwiążę kolejnej przygotowanej dla mnie zagadki. Jeżeli zatem macie szybkie skłonności do nudzenia się, w tym przypadku nie grozi Wam jakakolwiek monotonia czy coś podobnego.

Na czym dokładnie polega zabawa w odnajdywanie ukrytych przedmiotów? Tego raczej tłumaczyć nie trzeba. W każdej planszy, która związana jest ściśle z prowadzonym śledztwem, musimy w gąszczu wirtualnych elementów wygrzebać kilka z nich. Oczywiście, niektóre są mniejsze, inne większe, dlatego też nie można jednoznacznie stwierdzić, czy Agent Alice to dość wymagająca apka.

agent1

Uprzedzając Wasze pytania, napiszę od razu, że w Agent Alice prowadzone przez nas śledztwo składa się z kilkunastu wyzwań do ukończenia. Dzięki temu możemy spędzić z grą co najmniej kilka godzin. Niestety, sporym mankamentem jest limit w postaci punktów energii, przez który musimy od czasu do czasu robić sobie przerwy. Ale spokojnie, powiadomienia dają nam znać, kiedy tylko możemy ponownie wrócić do pracy i spróbować złapać złoczyńcę, stojącego za konkretną zbrodnią.

Przygodówki mają to do siebie, że oferują pełną wersję tylko odpłatnie. W przypadku tej z tego wpisu jest nieco inaczej. Rzecz jasna, wiąże się to z tym, iż mamy w niej do czynienia z mikropłatnościami. Za prawdziwe pieniądze możemy kupić w Agent Alice dosłownie wszystko,co potrzebne, na przykład, przydatne wskazówki, mobilne monety i tym podobne.