Age of Strategy – historyczne bitwy na dotykowym ekranie

0
572

Nie trzeba spędzić z grą Age of Strategy wielu godzin, aby stwierdzić, że nie jest to produkcja szyta na miarę dla wszystkich. Bo choć daje nam naprawdę ogromne możliwości i pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w trybie Multiplayer, jej oprawa graficzna bez wątpienia odstraszy niejedną osobę. Pora zatem zdecydować, czy liczy się przede wszystkim rozgrywka, czy grafika, a następnie wziąć do ręki miecz i ruszyć do walki!

Age of Strategy na screenach wydaje się amatorską strategią, która poza bardzo przeszłościową i prostą grafiką nie oferuje nic, co mogłoby przykuwać uwagę mniej lub bardziej doświadczonego gracza. Wystarczy jednak pobrać tę grę i zobaczyć jej menu główne, aby przekonać się, że i w tym przypadku pozory okazują się mylące. Cóż, grafika faktycznie pozostawia wiele do życzenia, ale zdecydowanie jest tutaj co robić i potwierdzi to nawet największy miłośnik skomplikowanych produkcji.

Opisywany tytuł umożliwia nam na grę w trybie Single bądź Multiplayer. Ten pierwszy powala na coś więcej, niż tylko wygrywanie fikcyjnych bitew rozgrywanych na ekranie smartfona. Oprócz tego możemy w nim także nauczyć się nieco historii i wziąć udział w wirtualnych rekonstrukcjach prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce kilkaset lat temu i miały ogromny wpływ na to, co działo się później i dzieje się teraz.

Przed każdą bitwą historyczną mamy okazję zapoznać się ze szczegółową taktyką obu stron konfliktu oraz ich statystykami dotyczącymi liczebności wojsk. Rzecz jasna, nie zabrakło także miejsca dla krótkiego wstępu, dzięki któremu można przypomnieć sobie nieco informacji wałkowanych w latach młodości na szkolnych zajęciach.

Jeżeli zamiast gry w pojedynkę wolimy zabawę z kolegami, również będziemy z Age of Strategy zadowoleni. Szczególnie, że każdą planszę do Multiplayera możemy stworzyć samodzielnie, a to dodaje grze niepowtarzalnego uroku i na pewno przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi strategii.

System kierowania oddziałami występującymi na wyświetlaczu nie jest niczym skomplikowanym, gdyż wymaga od nas tak naprawdę jedynie zaznaczania danej osoby i wskazywania jej celu. Oczywiście, wszelkie pojedynki odbywają się na zasadach rozgrywki turowej, czyli raz wykonuje ruch przeciwnik, a raz – my.

Na pewno Age of Strategy nie spodoba Wam się pod względem graficznym. Myślę jednak, że fakt, iż jest darmowa i nie wymaga od nas korzystania z mikropłatności, sprawi, że bardzo chętnie po nią sięgniecie i spędzicie z nią długie chwile.