Adventure Time Puzzle Quest – pora na układankową przygodę

0
1196

Kreskówka „Pora na przygodę” nie należy do moich ulubionych, ale kiedy telewizor nie jest w stanie zaoferować mi nic ciekawego, lubię raz na jakiś czas potowarzyszyć Finnowi i Jake’owi. Niestety, najnowsza gra z nimi w rolach głównych bardziej mnie zawiodła, niż urzekła. Jesteście ciekawi, dlaczego? W takim razie przeczytajcie ten wpis poświęcony wspomnianej już produkcji o nazwie Adventure Time Puzzle Quest.

Nie nastawiajcie się na to, że znajdziecie w Adventure Time Puzzle Quest coś, czego nie można spotkać w innych match-3. Chociaż w grze mamy sporo zakładek i opcji, jestem przekonany, że do każdej z nich znajdziecie alternatywę w podobnej aplikacji. Trochę to dziwne, biorąc pod uwagę, że do tej pory produkcje związane z Cartoon Network starały się nas zaskakiwać świetnymi pomysłami.

puzzle

Plansze w Adventure Time Puzzle Quest to okazja do tego, by spotkać się z różnymi oponentami. W zależności od tego, gdzie dokładnie znajdujemy się w wirtualnym świecie, musimy mierzyć się ze szczurami, pająkami czy skorpionami. Nie uniknięcie też walki z nieco potężniejszymi stworzeniami, które można nazwać czymś w rodzaju bossów.

Jak dokładnie wygląda pojedynek w opisywanej grze? Tego raczej łatwo się domyślić. Złączenie co najmniej trzech elementów w tym samym kolorze pozwala na wykonanie ataku i zadanie ciosu przeciwnikowi. Dodatkowo, w trakcie walki każdemu z naszych bohaterów uzupełnia się pasek specjalnej energii, dzięki której istnieje możliwość skorzystania z unikalnych mocy. Oczywiście – jak przystało na kreskówkową apkę – są to wyjątkowo oryginalne i śmieszne „narzędzia”.

puzzle1

Poza satysfakcją związaną ze zniszczenia rywali, za zwycięstwa  zyskujemy coś jeszcze. Jeżeli tylko wykonamy odpowiednie połączenie, możemy na koniec levelu zdobyć różnorakie przedmioty dla głównych postaci. Dostajemy też – rzecz jasna – punkty doświadczenia, dzięki którym nasi sojusznicy stają się coraz efektywniejsi w swoich działaniach.

Na pewno znajdą się osoby, dla których Adventure Time Puzzle Quest będzie czymś więcej, niż sposobem na pięciominutową nudę. Jeżeli jednak o mnie chodzi, zawiodłem się na tej produkcji. I nie chodzi tu tylko o to, że mamy w niej mało unikalnych rzeczy. Przede wszystkim, denerwujące są w niej błędy techniczne, skutkujące przycinkami oraz samoczynnym wyłączaniem się aplikacji.