Adorables – gra piłkarska (nie) dla dzieci

0
666

Adorables na pierwszy rzut oka wydaje się być grą dla dzieci. Wystarczy spędzić jednak z nią kilka minut, aby przekonać się, że jest zupełnie inna. Skąd taki wniosek? Bo w dziele studia White Rabbits Games do zwycięstwa potrzebna jest odpowiednia strategia, pomysł i dużo cierpliwości. A przecież trudno jest o to dorosłym, a co dopiero najmłodszym!

Bohaterami Adorables są kolorowe postaci wyglądające jak żelki, które lubią spędzać swój wolny czas biegając po boisku i grając w piłkę nożną. Nie brzmi to na pewno zbyt poważnie i myślę, że wcale nie miało tak brzmieć. Można być jednak przeciwnikiem poczucia humoru w mobilnych produkcjach, a i tak rozgrywka oferowana w opisywanej apce powinna sprawić nam spory problem.

Menu główne dostępne w grze z pozoru niczym szczególnym się nie wyróżnia. Ani w pozytywnym, ani w negatywnym tego słowa znaczeniu. Niestety, kiedy bliżej się przypatrzymy bez wątpienia dostrzeżemy, że jakość elementów występujących na ekranie startowym jest słabsza,  niż w większości podobnych produkcji. Podobnie sprawa wygląda z oknem właściwej rozgrywki, gdzie nie sposób nie zauważyć mniejszych, a czasem większych, niedoskonałości, które z pewnością nie spodobają się bardziej wymagającym osobom.

Kolejna rzecz, o jakiej warto wspomnieć w wadach Adorables, to reklamy. Zasłaniają one niektóre przyciski, a coś takiego – według mnie – jest nie do pomyślenia i zasługuje na naprawdę ostre słowa. W trosce o najmłodszych postanowiłem ich jednak nie używać. Jak będziecie chcieli, wypowiecie je sobie w pamięci.

Gra z tego wpisu oferuje nam kilka trybów zabawy. Możemy w niej zagrać pojedynczy mecz, turniej albo też zmierzyć się z realnym przeciwnikiem w trybie Online lub korzystając z jednego urządzenia. Co warto wspomnieć, rozgrywka to coś więcej niż tylko tradycyjna piłka nożna na murawie. To również spychanie do wody, piłka plażowa oraz hokej na lodzie.

Dlaczego we wstępie powiedziałem, że do osiągania sukcesów w Adorables potrzebna jest odpowiednia strategia? Bo tutaj nie wykonujemy ruchów zawodnikami jak w zwykłej grze sportowej, lecz robimy to w tym samym momencie, co nasz przeciwnik. W praktyce wygląda to mniej więcej tak, że każdy wyznaczana kierunek ruchu danemu ludzikowi, a po naciśnięciu odpowiedniego przycisku możemy obserwować efekty naszych starań.

Apka dostępna jest za darmo. Podobno ma być aktualizowana i wkrótce oferowała będzie jeszcze więcej trybów gry. Póki co, nie wiadomo, kiedy będzie to miało miejsce. Nie zmienia to jednak faktu, że Adorables to godna uwagi propozycja.