Adidas 2014 FIFA World Cup LWP – mundialowa tapeta

0
1611

Przeglądając androidowe nowości związane ze zbliżającymi się mistrzostwami świata, o dziwo, nie natrafiłem na kolejną interesującą grę piłkarską, natomiast przyszło mi wypróbować możliwości żywej tapety o nazwie Adidas 2014 FIFA World Cup LWP. Chcielibyście dowiedzieć się o niej czegoś więcej? Żaden problem, chętnie opowiem Wam o wszystkich jej wadach i zaletach. Obiecuję być obiektywny, mimo że odliczam dni do mundialu od dobrych kilkunastu miesięcy.

Adidas 2014 FIFA World Cup LWP jest niewielkim programem, który zamienia naszą standardową, nieruszającą się tapetę, w trójwymiarowy obraz Maracany, jednego z najlepiej rozpoznawalnych stadionów świata, gdzie za nieco ponad miesiąc odbędzie się pojedynek o tytuł najlepszej jedenastki na świecie.

Opisywana aplikacja – jak wskazuje na to sama jej nazwa – skupia się przede wszystkim na produktach marki Adidas. Mowa tu głównie o oficjalnej piłce mistrzostw, choć nie można też zapominać o odnośniku do oficjalnego kanału YouTube niemieckiej marki, który wyświetla się na tapecie w postaci stadionowego telebimu.

Adidas 2014 FIFA World Cup LWP przygotowano w 32 wersjach, co oznacza, że każdy może spersonalizować mobilny gadżet według własnych kibicowskich preferencji. Oczywiście, wśród dostępnych w aplikacji reprezentacji znaleźć można tylko te, które będą brały udział w mundialu, tak więc na biało-czerwone barwy nie ma co liczyć.

Żywą tapetę możemy uruchomić w trybie dwu- lub trójwymiarowym. Decydując się na ten drugi, dostajemy możliwość podziwiania wirtualnego stadionu „od środka” oraz strzelania piłki do bramki. Warto także wspomnieć, że autorzy programu umożliwili nam zastosowanie widżetu, pokazującego aktualną godzinę oraz datę.

Bardzo interesującą funkcją w Adidas 2014 FIFA World Cup LWP jest wskaźnik pogodowy, który pogodę na ekranie dostosowuje do aktualnych warunków panujących za oknem.

Podczas testowania opisywanej tapety nie zauważyłem, aby smartfon wyraźnie spowolnił. Mimo to, zmuszony byłem odinstalować Adidas 2014 FIFA World Cup LWP. Dlaczego? Bo o ile na ekranie głównym wszystko wyglądało bardzo dobrze, to w trakcie korzystania z listy aplikacji tło zlewało mi się z ikonkami i tytułami programów, co negatywnie wpływało na komfort korzystania z urządzenia, który jest przecież najważniejszy.