Achieve – efektywne zarządzanie czasem

0
837

Jeżeli pracujecie jako tzw. freelancerzy, szef ma do Was szczególne zaufanie i nie kontroluje Was na każdym kroku albo po prostu szukacie sposobu na efektywne zarządzanie czasem w trakcie sesji na uczelni, funkcje dostępne w aplikacji Achieve przydadzą Wam się jak mało komu. To niezwykle proste, lecz pomocne, narzędzie potrafi niejednokrotnie uratować życie w dniach szczególnego lenistwa bądź niezorganizowania.

Każdemu z nas zdarza się o czymś zapomnieć albo nie zrobić czegoś w określonym terminie. Szczególnie często mają z tym problemy uczniowie, choć nie ukrywajmy, że również i dorosłym podobne sytuacje potrafią nieraz zrujnować cały dzień w pracy albo nawet zaprzepaścić szansę na podwyżkę.

Osobiście nigdy nie miałem problemów z samodyscypliną czy też organizowaniem czasu w trakcie pracy bądź też nauki w szkole. Program taki jak Achieve jest więc dla mnie całkowicie zbędny, co jednak nie oznacza, że uważam go za bezużyteczny. Patrząc po znajomych czy najbliższych mogę wręcz stwierdzić, że dla niektórych będzie on istnym zbawieniem.

Największą zaletą opisywanego programu jest bez dwóch zdań jego prostota. Interfejs jest minimalistyczny do bólu, dzięki czemu włączając apkę po raz pierwszy nie mamy chęci wybluzgania twórcy za to, że nie dodał do swojego dzieła żadnej instrukcji albo chociażby kilkuminutowego samouczka. Warto też zwrócić uwagę na to, iż Achieve działa w polskiej wersji językowej, co pozytywnie wyróżnia go na tle innych podobnych narzędzi.

Na jakiej zasadzie działa aplikacja? Zapisujemy w niej zadania do wykonania na dany dzień, dzielmy je na cykle, a po uruchomieniu timera dostajemy informację kiedy możemy zrobić sobie przerwę.

timer

Domyślnie w Achieve ustawiony jest dwudziestopięciominutowy system pracy z pięcio- i piętnastominutowymi chwilami dla relaksu. Ustawienia możemy w każdej chwili dostosować według własnych preferencji. Pamiętajcie tylko – praca trwająca 60 sekund, przerywana godzinną przerwą na niewiele się zdaje :).

Gdybym miał wymienić choć jedną wadę opisywanego programu, na pewno wspomniałbym o reklamach. Wprawdzie nie są one bardzo uciążliwe, ale moim zdaniem – za niewielką opłatą – powinna być opcja ich usunięcia.