Ace of Tennis – oryginalnie i kolorowo, czyli po prostu super!

0
619

Nie każdy musi lubić piłkę nożną i oglądać w telewizji trwający właśnie mundial. Właśnie dlatego postanowiłem na dzisiejszy poranek przygotować wpis o grze Ace of Tennis, która – wbrew temu, co mogłoby się wydawać – nie jest jedynie znakomitą propozycją dla miłośników sportu. Skąd to przekonanie? Odpowiedź poznacie za chwilę.

Ace of Tennis mamy okazję pokierować karierą tenisisty, który mieszka w bajkowym świecie pełnym pluszowych misiów, zajączków wielkanocnych oraz pięknych i wielkich muchomorów. Jako że akcja produkcji nie rozgrywa się w zwykłym miejscu, również sama rozgrywa do standardowych nie należy. Nie mamy tutaj bowiem do czynienia z normalnymi kortami, rakietkami czy też zagraniami, do jakich przyzwyczaili nas Roger Federer czy Rafa Nadal.

Apka pozwala nam na grę w jednym z trzech trybów zabawy. Dwa z nich przeznaczone są dla osób preferujących tryb offline, a jeden jest niczym innym jak Multiplayerem, który umożliwia nam sprawdzenie swoich umiejętności w walce nie z wirtualnym, lecz prawdziwym przeciwnikiem grającym gdzieś z drugiego końca globu.

Wśród rozgrywek Single Player do wyboru mamy pojedyncze pojedynki oraz wirtualne turnieje. Bez względu na to, na co się zdecydujemy nasze zadanie – rzecz jasna – polega na tym samym: zdobywaniu punktów i wygrywaniu. Jeżeli nastawiacie się na łatwe początki, na pewno się zawiedziecie. W grze od samego początku musimy stawić czoła dosyć wymagającym rywalom, co – powiem szczerze – nieco mnie zdziwiło.

W każdym meczu w Ace of Tennis pomaga nam wirtualny zwierzak. Posiada on specjalne moce, dzięki którym możemy w efektywniejszy sposób rozprawiać się z przeciwnikami. Naszym pierwszym partnerem jest sympatyczny słoń, jednak z biegiem czasu mamy możliwość zmiany tego stanu rzeczy.

Autorzy opisywanej gry przygotowali dla nas sklepik, gdzie można kupować dla naszych tenisistów różnego rodzaju dodatki. Fajnie, że zdecydowano się na coś takiego. Szkoda tylko, że tak naprawdę wszystko jest w tym wypadku nastawione na mikropłatności.

Sterowanie zastosowane w Ace of Tennis jest dosyć wygodne, jednak trudne do opanowania. Jeżeli chodzi o grafikę, również nie można mieć jakichkolwiek zastrzeżeń. Gdybym miał się do czegoś jeszcze przyczepić, na pewno byłby to limit żyć, pozwalający nam na rozegranie w krótkim odstępie czasu maksymalnie 5 meczów.