8tracks radio – muzyka na każdą okazję

0
765

Nie zawsze ulubione kawałki muzyczne pasują do naszego nastroju, tak samo jak nie zawsze ma się ochotę słuchać utworów, które rozbrzmiewają w naszych uszach niemalże codziennie od kilku lat. Tym, co szukają programu pozwalającego na odkrywanie muzyki i słuchanie jej całkowicie za darmo, zaproponować mogę 8tracks radio, który od kilku dni jest ze mną co najmniej przez piętnaście godzin na dobę.

Czym jest 8tracks radio? To fajny i niezwykle pomysłowy program, w którym możemy posłuchać miksów utworów muzycznych tworzonych przez ludzi na całym świecie. Spokojnie, pisząc o „miksach” wcale nie mam tutaj na myśli techno ani innych dyskotekowych hiciorów. Sam nie cierpię ich słuchać, tak więc doskonale Was rozumiem i szanuję Wasze uszy tak samo jak swoje.

888

Korzystanie z aplikacji jest możliwe tylko i wyłącznie po założeniu konta. Jeżeli nie lubimy bawić się w wypełnianie wirtualnych formularzy, możemy połączyć apkę z naszym kontem na Facebooku czy Google+. Wówczas w łatwiejszy sposób możemy powiadamiać znajomych o tym, czego w danym momencie słuchamy. Oczywiście, wcale nie musimy z tej opcji korzystać.

8tracks radio oferuje nam kilkadziesiąt tysięcy list muzycznych. Niektóre z nich tworzone są na bazie tylko jednego gatunku, inne są misz-maszem. Wśród tych drugich znaleźć możemy miksy na Halloween, romantyczne wieczory, smutne dni, święta i tak dalej, i tak dalej. Mógłbym tu naprawdę się rozpisać, ale myślę, że szkoda na to Waszego i mojego czasu.

Oczywiście, w programie znalazło się też miejsce dla zbioru najpopularniejszych oraz nowych list użytkowników. Dostępna jest także wyszukiwarka, dzięki której możemy znaleźć materiały dotyczące naszej ulubionej kapeli rockowej czy kogo tam tylko chcemy.

8tracks radio pozwala nam zapisywać najlepsze naszym zdaniem utwory, dzięki czemu możemy wracać do konkretnych kawałków kiedy tylko mamy na to ochotę. Program działa znakomicie zarówno w pionie, jak i poziomie. Mimo że posiada dużo opcji, jest bardzo przejrzysty. Działa w tle, co oznacza, że możemy korzystać z niego, a jednocześnie surfować po sieci czy grać.