360 – aplikacja, w której świat kręci się wokół Ciebie

0
813

Jeśli lubicie dzielić się ze światem wszystkim tym, co Was otacza, bo macie ładną żonę, dobrze wyposażone mieszkanie albo po prostu dużo podróżujecie, polecam wypróbowanie użytecznej aplikacji 360. Jest ona znakomitym połączeniem mobilnego narzędzia fotograficznego z serwisem społecznościowym i myślę, że – podobnie jak ja – już wkrótce nie będziecie wyobrażać sobie bez niego życia.

Program 360 pozwala nam tworzyć nowoczesne panoramy całego naszego otoczenia. Mówiąc najprościej, możemy dzięki niemu nagrać kamerką w smartfonie świat wokół nas, tak jak robi to samochód Google’a, kiedy odbywa się aktualizacja opcji zwanej Street View. Domyślam się, że widzieliście już wiele apek tego typu i nie macie ochoty instalować kolejnej. Chcę jednak, byście na opisywany tutaj projekt nie patrzyli jak na typowo fotograficzne narzędzie, a bardziej jak na portal społecznościowy z prawdziwego zdarzenia.

Przed rozpoczęciem korzystania z 360 musimy założyć swoje konto. Możemy zarejestrować się poprzez Facebooka lub Twittera albo też po prostu wprowadzić aktualnego e-maila. Kiedy już etap kreowania profilu mamy za sobą, dostajemy nie tylko wspomnianą możliwość nagrywania panoram, lecz także przeglądania prac innych użytkowników.

Na tablicy zamieszczonej na ekranie głównym wyświetlają się materiały dodane przez wszystkie osoby, które postanowiliśmy obserwować. Każdą panoramę możemy sobie dokładnie obejrzeć, przesuwając ją w poziomie oraz korzystając z zoomu tam, gdzie mamy na to ochotę.

Oczywiście, autorzy programu znaleźli miejsce na system komentarzy oraz dodawania treści do grona ulubionych. Mimo że mam z tego typu funkcjami do czynienia na co dzień, bardzo mnie ucieszyła ich obecność w 360Nie jestem może najaktywniejszym posiadaczem tej apki, ale od czasu do czasu zdarzy mi się coś ocenić albo też po prostu pozdrowić jakiegoś wirtualnego znajomego z drugiego końca świata.

Poruszanie się po aplikacji – choć nie jest ona dostępna w polskiej wersji językowej – nikomu z Was nie powinno sprawić najmniejszych problemów. Dla tych, co bardzo lubią personalizować mam dobrą wiadomość – 360 pozwala nam zmieniać motywy graficzne interfejsu, dzięki czemu nadajemy swojemu programowi niepowtarzalny charakter.

Jeśli lubicie bawić się fotografiami, a jednocześnie nie przeszkadza Wam to, że inni będą widzieć efekty Waszych starań – koniecznie wypróbujcie opisywany tutaj program. Pamiętajcie tylko, by podczas eksperymentów założyć coś na siebie. Jeden Pan z Warszawy o tym zapomniał i chyba do dzisiaj nie wie, że wszyscy w apce mają okazję podziwiać go w „majtochach”.