24 WOSP – róbta, co chceta, a najlepiej pobierzcie tę apkę!

0
768

W najbliższy weekend kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku oficjalna aplikacja akcji została stworzona przy współpracy firmy Play ze studiem CocoLab. Jeżeli chcecie sprawdzić się w wiedzy o WOŚP, dorzucić coś do skarbonki albo dowiedzieć się innych fajnych rzeczy, to dla Was „must have”, jakich mało!

Czego spodziewałem się po 24 WOSP, a co otrzymałem? Na pewno spodziewałem się czegoś „z jajem” i poczuciem humoru. Dostałem to. I to nawet w większej dawce, niż mogłem to sobie wyobrazić. Tak naprawdę nie ma tu elementu interfejsu, który nie zmuszałby do uśmiechu, ani nie ma też takiego pytania w specjalnym quizie, gdzie nie znalazła się humorzasta odpowiedź. Jak dla mnie to bomba. W końcu Jurek Owsiak przyzwyczaił nas do tego, że jest „swój chłop”!

wosp

24 WOSP – jak już wspomniałem – możecie sprawdzić się w wiedzy o fundacji i ich akcjach. W każdym wyzwaniu toleruje się maksymalnie pięć pomyłek. Ale spokojnie, wszystko stworzono w taki sposób, by dotrzeć do ostatniego poziomu i obejrzeć specjalne gratulacje video. Tylko ciii! To tajemnica rodem z filmów z Jamesem Bondem.

Zakładka „Pomocny SMS” to świetna funkcja, pozwalająca na wysyłanie wiadomości wspierających finansowo WOŚP. Wszystko działa w prosty sposób: dotykamy jednego przycisku i gotowe. A cel przecież szczytny, więc tym bardziej powinniśmy się cieszyć i nie szczędzić braw!

Z racji tego, że Wielka Orkiestra to nie tylko wolontariusze zbierający pieniądze, lecz również koncerty, światełko do nieba i masa innych ciekawych projektów, w 24 WOSP nie zabrakło miejsca dla wirtualnych mapek. Możemy w nich sprawdzić, gdzie w naszym mieście odbędzie się wspomniany pokaz sztucznych ogni, specjalne kiermasze czy kursy pierwszej pomocy.

wosp1

W „Aktualnościach” znajdziecie wiele informacji na temat najbliższego finału oraz Woodstocku. Póki co, szczerze powiedziawszy, newsów nie ma zbyt wiele, ale liczę na to, że za jakiś czas ulegnie to większej zmianie i będę miał nieco więcej do czytania.

Na koniec, dla ciekawskich: tak, w 24 WOSP jest możliwość sprawdzenia tego, ile kasiory do tej pory udało się zebrać Jurkowi Owsiakowi i jego ekipie. Sumka na razie na kolana nie powala, ale patrząc w przeszłość, powinniśmy szykować się na wielocyfrowe wartości! No to, co – siema! 🙂