100m Stunt – niby tylko stówka, ale dotrzeć do niej ciężko! [VIDEO]

0
660

W zręcznościówkach podobnych do kultowego Icy Towera, gdzie chodzi głównie o przemierzanie pionowego świata pełnego pułapek i platform, zazwyczaj chodzi o to, by pokonać jak najdłuższy dystans. Apka o nazwie 100m Stunt wymaga od nas natomiast przejścia tylko stu metrów. Co to oznacza? Nie, nie – na pewno nie to, że wspomniana przeze mnie produkcja jest mniej wymagająca od konkurencji!

Bohaterem 100m Stunt jest sympatyczny gość o nieznanym imieniu. W zasadzie na tym nasza wiedza na jego temat się kończy, gdyż nie mamy możliwości dowiedzenia się, gdzie dokładnie mieszka oraz dlaczego postanowił odbijać się od ściany do ściany tylko po to, aby dotrzeć do stu metrów nad powierzchnią. Nie wiem, czy musicie mieć w grze do czynienia ze skomplikowaną fabułą, czy też nie, ale jeśli brak wątków związanych z historią głównej postaci absolutnie Wam nie przeszkadza, na pewno odnajdziecie się w tym tytule dosyć szybko.

stunt

Zgodnie z tym, co już Wam pisałem – i na co wskazuje sama nazwa gry – w opisywanej produkcji naszym głównym celem jest pokonywanie przeszkód znajdujących się w czymś w rodzaju wirtualnej wieży. Mimo że konstrukcja plansz jest różna w każdej z nich, zawsze staramy się znaleźć drogę do mety osadzonej 100 metrów wyżej od punktu początkowego.

Sterowanie pikselowym ludzikiem w 100m Stunt ogranicza się do dotykania palcem ekranu w momencie, kiedy chcemy, aby główny bohater podskoczył. Opanowanie tej sztuki nie jest trudnym zadaniem. Kiedy jednak przychodzi nam omijać ruchome kolce oraz inne niebezpieczne przeszkadzajki, musimy wykazać się czymś więcej, niż tylko sprawnym poruszaniem palcem u ręki.

stunt1

Autorzy 100m Stunt przygotowali dla nas 100 poziomów. Podzielone są one na cztery światy, a więc jak łatwo policzyć każdy z nich zawiera po 25 leveli. Im wcześniejsze wyzwania, tym teoretycznie łatwiejsza droga do końcowego punktu. Z doświadczenia mogę Wam powiedzieć, że pierwsze plansze wydają się dosyć nudne, ale kolejne są już naprawdę czymś, co potrafi dać w kość, a nawet… wkurzyć.

Gierka z tego wpisu nie oferuje dodatków w postaci power-upów czy też nowych bohaterów. Jeżeli chcecie, możecie nazywać to wadą, ale – moim zdaniem – brak urozmaiceń w postaci chociażby wirtualnej waluty nie powinien być dla Was powodem, dla którego zrezygnujecie z pobrania 100m Stunt.