100 Days – przetrwasz czy dasz się zabić zombiakom?

0
1144

100 dni, czyli nawet nie 1/3 roku. Wydawać by się mogło, że to niezbyt długi okres, biorąc pod uwagę, ile żyjemy i jak długo trwają niektóre etapy w naszym życiu. Gdyby jednak przyszło nam żyć w czasach apokalipsy zombie – tak jak ma to miejsce w grze 100 Days – pewnie dość szybko przekonalibyśmy się, że 2400 godzin to szansa na wiele przeżyć (niekoniecznie tylko tych pozytywnych!).

Produkcja 100 Days jest wyjątkowo pomysłowym clickerem, w którym ani przez chwilę nie było mi dane się nudzić. Celem gracza jest przetrwanie tytułowego okresu, odpierając ataki umarlaków. Oczywiście, rywale chodzą w gromadach, a czasem jest wśród nich kilka wyrośniętych dryblasów nazywanych bossami.

100

Żeby skończyć już wątek wspomnianych oponentów specjalnych, warto dodać, iż sami decydujemy o tym, kiedy chcemy się z nimi zmierzyć. Dopiero po takiej wygranej walce następuje zachód i wschód słońca. Kolejny dzień pełen wrażeń wygląda tak samo, jak poprzedni: ciułamy kasę i ulepszamy co się da, by na samym końcu wziąć udział w ostatecznym starciu o być albo nie być.

Upgrade’owanie to tym razem coś więcej niż tylko dodawanie punktów ataku do statystyk głównego bohatera. Za zgromadzone wirtualne pieniążki możemy również ulepszać barykady, a także zatrudniać nowych pomocników. Ci ostatni pracują samoczynnie, pozwalając nam odetchnąć od ciągłego dotykania ekranu.

Nie mam wątpliwości, że 100 Days spodoba się miłośnikom pikseli. Klimat retro produkcji znakomicie pasuje do jej tematyki i jak najbardziej warto go pochwalić. Nie będę też narzekał w tym przypadku na reklamy czy mikropłatności. Materiały video ogląda się w zasadzie tylko wtedy, gdy ma się na to ochotę. Rzecz jasna, pozwala to na zarabianie pieniędzy, co jest dla nas całkiem niezłą mobilizacją.

W Google Play gracze cały czas chwalą się swoimi osiągnięciami w 100 Days. Czekam więc, jak Wy napiszecie, ile dni udało Wam się przetrwać i w jaki sposób to zrobiliście. Do zobaczenia na polu walki! 🙂