100 Balls – piłeczki w kubeczkach

0
1589

Wydawało mi się, że należę do dosyć wymagających graczy, którym do pełni szczęścia nie wystarcza tylko jeden model rozgrywki. Gra 100 Balls udowodniła mi jednak, iż wcale tak nie jest, ponieważ na łapaniu piłeczek do wirtualnych kubeczków poświęciłem grubo ponad trzydzieści minut i – co najważniejsze – doskonale się przy tym bawiłem, nie zawracając sobie głowy otaczającą mnie rzeczywistością.

Stojące przed graczem zadanie w 100 Balls jest dosyć proste do wytłumaczenia, lecz trudne do realizacji. Na górze ekranu znajduje się swego rodzaju lejek z małymi piłeczkami, natomiast pod nim poruszają się puste kubeczki. Celem jest przetransportowanie kolistych elementów z góry na dół. Oczywiście, to my decydujemy o tym, kiedy kulki mają spadać, a kiedy nie.

100-1

Dlaczego więc trudno jest uzyskać w opisywanej grze satysfakcjonujący rezultat? Przede wszystkim ze względu na ograniczenie co do ilości dostępnych piłeczek. Każda nieprawidłowo usytuowana jest automatycznie usuwana z naszych zasobów, co jest dla nas jednoznaczne z małą szansą na zdobycie sporej ilości punktów oraz przestawienie się na bardzo ostrożny model zabawy.

Na pierwszy rzut oka 100 Balls nie wydaje się być niczym szczególnym. Trzeba jednak przyznać, że gra potrafi wciągnąć. I to na bardzo długo. Myślę, że dzieje się tak przede wszystkim ze względu na dostępne w niej rankingi najlepszych wyników, które motywują do działania i nie pozwalają nam zapomnieć o „piłeczkowej” zabawie. Ale na pewno nie tylko dlatego.

Fajnie, że autorzy gry urozmaicili rozgrywkę kilkunastoma barwami, a wszystko podzielili na etapy, które charakteryzują się nie tylko coraz szybszymi ruchami kubeczków, lecz także większym mnożnikiem punktów.

100

Zazwyczaj we wpisach o grach wyjaśniam Wam na czym polega sterowanie, ale w przypadku 100 Balls ciężko jest mi to uczynić. Bo tak naprawdę wszystko ogranicza się tutaj do dotykania palcem ekranu, a to raczej nie jest trudne do zrozumienia czy tym bardziej wykorzystywania w praktyce.

100 Balls nie jest produkcją, od której oczekuje się fajnej grafiki, ale mimo to ją dostajemy. Skoro więc audiowizualnie gra jest godna polecenia, a i dostępnej w niej rozgrywce niczego nie brakuje – nie czekajcie dłużej. Już teraz odwiedźcie Google Play i pobierzcie opisywaną apkę na swoje mobilne urządzenie.