Zombie Virus – umarlaki atakują Koreę Północną

0
627

Myślę, że patrząc na obrazki z życia codziennego w Korei Północnej, niemal każdy z Was odniósł wrażenie, że we wspomnianym kraju gorzej już być nie może. Realnie rzecz biorąc, faktycznie tak jest, ale w wirtualnym świecie nie jest to wcale aż tak pewne. Twórcy gry Zombie Virus postanowili w totalitarnym kraju przeprowadzić małą rewolucję. Obędzie się jednak tym razem bez karabinów, pistoletów czy też granatów. Przyjdzie nam natomiast skorzystać z pomocy… zombiaków.

Od samego początku wiadomo, że w Zombie Virus będzie chodziło o inwazję umarlaków. Trailer, który pojawia się na ekranie przy pierwszym uruchomieniu, pokazuje nam kilka scen, kiedy to ludzie zostają napadnięci przez zombie i tym samym sami zamieniają się w głodne krwi stworzenia. Myślicie, że nasze główne zadanie polegało będzie na obronie niewinnych ludzi? Absolutnie nie. Ponownie androidowi twórcy zdecydowali się na zamianę ról – gracza umieścili po złej stronie mocy, a wirtualnych bohaterów skazali na pożarcie.

Pierwsza misja w grze odbywa się w Korei Północnej, a mówiąc dokładniej w jej stolicy. Do dyspozycji mamy dwóch nosicieli zombiakowego wirusa, których musimy umiejętnie umiejscowić wśród poruszających się Koreańczyków. Łącznie zdobyć można trzy gwiazdki, jednak maksymalną notę uzyskujemy dopiero po ukończeniu celu na trzech poziomach trudności, w których do zabicia jest różna liczba przeciwników.

Po tym, jak zarazimy już jedną z Korei, musimy zająć się kolejną. I tak aż do samego końca, czyli do zrealizowania zadania we wszystkich kontynentach występujących na naszej planecie. Im późniejszy etap, tym większa liczba celów. Rzecz jasna, wraz z naszym postępem zwiększają się również możliwości, a więc zdobywamy większą liczbę podopiecznych oraz dodatków, dzięki którym są oni jeszcze silniejsi.

Połapanie się w zasadach gry Zombie Virus nie jest niczym trudnym. Pochwalić warto też oprawę graficzną produkcji oraz dźwięki lecące w tle podczas rozgrywki. Na pewno w pewien sposób tworów opisywanej apki skarcić należy za zastosowanie mikropłatności. Na początku wydają się one raczej mało istotnym elementem, ale później zaczynają nas bardzo, ale to bardzo kusić.

Na koniec chciałem wspomnieć słówko o Endless Mode. Mimo że w Zombie Virus to zarażanie ludzi z poszczególnych krajów jest najważniejsze, można od czasu do czasu skusić się na zabawę w nieskończonym trybie, gdzie staramy się uzyskać jak najlepszy rezultat wyrażony w zgonach przeciwników.