Zombie Run – zombiakowa wersja Temple Run

0
610

Nie ma pewnie wśród Was osoby, która nie kojarzyłaby produkcji o nazwie Temple Run. Tym, co lubią grać w runnery tego typu, lecz mają już dosyć oglądania gościa w kapeluszu a’la Indiana Jones polecam pobranie aplikacji o nazwie Zombie Run dostępnej w Google Play całkowicie za darmo.

Zombie Run wcielamy się w postać umarlaka, który ucieka przed grupką wieśniaków goniących go z kosami, siekierami i innymi przyrządami znanymi doskonale tym, co mieszkają poza miastem. Mimo że tematyka gry całkowicie na to nie wskazuje, rozgrywa ma miejsce  w miejscu podobnym do tego, z którym do czynienia mamy w przypadku Temple Run. Szkoda, bowiem spodziewałem się raczej jakieś opuszczonego cmentarzyska, a nie środowiska przypominającego amazońskie lasy.

zombie1

Naszym zadaniem w grze jest przebiegnięcie jak najdłuższego dystansu. Podczas wirtualnego joggingu przychodzi nam przeskakiwać przepaści, a także unikać kontaktu z przeszkodami znajdującymi się na wysokości głowy głównego bohatera. W przeciwieństwie do niektórych runnerów, tutaj nie biegniemy ciągle przed siebie – raz na jakiś czas musimy zdecydować się na skręcenie w lewo bądź w prawo.

Zombie Run złote monety zostały zastąpione zielonymi miksturami, które możemy wymieniać w sklepie na najróżniejsze gadżety. Dostępne są w apce nie tylko dodatki ułatwiające nam osiąganie dobrych rezultatów (np. przyspieszenia), lecz także nowi bohaterowie, którzy charakteryzują się dużo ciekawszym wyglądem od domyślnego zombiaka.

zombie

Ludzie z RetroStyle Games postanowili nie kombinować ze sterowaniem. Oznacza to, że podobnie jak w Temple Run, kierujemy naszym bohaterem za pomocą akcelerometru, a kiedy chcemy skoczyć, skręcić czy prześlizgnąć się pod jakąś przeszkodą – rysujemy palcem na ekranie odpowiedni gest.

Oprawa audiowizualna Zombie Run nie powala na kolana. Miałem już do czynienia z wieloma tego typu produkcjami, a ta tak naprawdę nie wnosi nic nowego. Uważam jednak, że jej obecność w Google Play wcale nie jest nieprzydatna. Apka jest znakomitą alternatywą dla wielu runnerów. Jeżeli więc ostatnio zawiedliście się na jakimś joggingowym hicie może warto spróbować?