Zombie Craze – historia lubi się powtarzać

0
584

Grając w Zombie Craze, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że już kiedyś miało się do czynienia z podobną produkcją i to niemalże o identycznej fabule. I raczej trudno się temu dziwić. W końcu strzelanek z zombiakami jest w Google Play bardzo wiele, a tylko nieliczne pozwalają na przeżycie czegoś oryginalnego. Niestety, w tej z tego wpisu zbyt wielu niepowtarzalnych elementów nie dostrzeżecie.

Na pewno nie będziecie zdziwieni, kiedy Wam napiszę, że w Zombie Craze kierujemy mięśniakiem, który stara się zrobić porządek z umarlakami chodzącymi po naszym świecie. Ilość wrogów do pokonania jest nieograniczona, tak więc w tym przypadku zostanie zaspokojony nawet największy głód zombiakowego zabijaki.

zombie

Rozgrywka podzielona jest w Zombie Craze na dni inwazji. Każdy z nich to okazja nie tylko do wykonania misji głównej, lecz kilku zadań pobocznych. Cele w grze są bardzo różne, bowiem niekiedy trzeba przeżyć określoną liczbę sekund, a niekiedy należy pokonać konkretną liczbę przeciwników. To jednak jeszcze nie wszystko, ocena gwiazdkowa za przejście danego poziomu zależy od bardzo wielu czynników, tak więc w tej kwestii na pewno zadowoleni będą nawet najbardziej wybredni.

Co do samego sposobu rozprawiania się z rywalami, gra z tego wpisu również i tutaj nie popisała się czymś wyjątkowo szczególnym. Główny bohater sam strzela ze swojej broni, natomiast naszym jedynym zmartwieniem jest to, by dotarł on w odpowiednie miejsce. Możemy – co prawda – skorzystać też z kilku guzików specjalnych, jednak są one raczej mało potrzebne. Szczególnie na samym początku.

Jeżeli mielibyście stworzyć obraz najbardziej standardowej zombiakowej strzelanki, to czego jeszcze by Wam brakowało wśród tego, o czym pisałem? Odpowiedź jest prosta: wirtualnych pieniędzy. Te – oczywiście – również w Zombie Craze występują i pozwalają nam na zakup nowiutkiej broni. Zbieranie mobilnych dolarów nie przychodzi z łatwością, ale jak się postaracie, na pewno uda Wam się uciułać na konkretny sprzęt.

Na screenach opisywana gierka wygląda niewinnie, a wręcz powiedzieć można, że ładnie. Chciałbym by tak było w rzeczywistości, ale prawda jest taka, że Zombie Craze to dość marna produkcja pod względem graficznym. Mam tu na myśli głównie interfejs, który wygląda koszmarnie, a do tego niemalże na każdym kroku musimy patrzeć w nim na pojawiające się z każdej strony reklamy.