Zombie Age 3 – strzelanie do zombiaków… po raz trzeci

0
773

Do tytułów, które dają nam okazję do wkroczenia w sam środek wojny z zombiakami, można mieć różne obiekcje. Że fabuła jest taka sama, że rozgrywka mało dynamiczna i tak dalej, i tak dalej. Co by nie mówić, Zombie Age 3 trafiło w mój gust niemal w stu procentach i – podobnie jak poprzednie części tej serii – potrafiła zająć mi kupę wolnego czasu! Z Wami może być identycznie, tak więc ruszajcie na pole bitwy!

Opisywałem dla Was drugą odsłonę Zombie Age. Jeżeli co nieco ją pamiętacie, mogę już teraz Wam zdradzić, że w „trójce” niewiele zmieniło się w diametralny sposób. Bohaterowie cały czas mają głowy większe od większości swojego ciała, a umarlaki chodzą, czołgają się i biegają po komiksowych, nierównych nawierzchniach w jakimś dużym, nowoczesnym mieście. Tak, grafika cały czas jest mocną stroną tej produkcji i nie wydaje mi się, by ktokolwiek z Was mógł mieć inne zdanie na ten temat.

Nieważne, że podczas ataku wirtualny skate z długimi głosami wydaje dźwięki jak przestraszona kobieta. Przede wszystkim należy wiedzieć, iż w Zombie Age 3 w każdym wyzwaniu chodzi o eliminowanie przeciwników za pomocą wszelkiego rodzaju broni palnej. Oczywiście, niekiedy musimy unicestwić konkretną liczbę wrogów, a niekiedy stawić im czoła przez określony czas. Cele są więc takie same, jednak nie zawsze realizuje się je w identyczny sposób.

Żeby cała zabawa nie polegała w Zombie Age 3 jedynie na strzelaniu do oponentów, przygotowano system misji pobocznych. Wykonywanie ich wpływa na osiągany przez nas poziom rankingowy, a im on jest wyższy, tym lepszy ekwipunek znajdujemy w wirtualnym plecaku głównego bohatera.

Jeszcze Wam mało? No to w takim razie co powiecie na możliwość zabawy w trybie kooperacji? Zombie Age 3 umożliwia nam łączenie się z Facebookiem i wykonywanie zadań razem ze znajomymi. Oczywiście, nie zawsze takowi się znajdą, dlatego też w ostateczności możemy skorzystać ze wsparcia partnera nieco bardziej zautomatyzowanego.

Mniejsze czy większe wady na pewno można w Zombie Age 3 znaleźć, ale – według mnie – gra spełnia wszystkie podstawowe warunki, by nazywać ją idealną dla tych, co lubią nietuzinkowe strzelanki.