Zombie Age 2 – headshoty świetnie poprawiają nastrój! [VIDEO]

1
973

Nie wszyscy lubią gry z zombiakami w roli głównej. Powodów takiej, a nie innej sytuacji można doszukiwać się przede wszystkim w tym, że aplikacji tego typu jest w Google Play bardzo, bardzo wiele. Osobiście w ogóle mi to nie przeszkadza. W końcu nie trzeba przecież mieć do czynienia z oryginalną fabułą czy systemem rozgrywki, by dobrze się bawić, prawda? Jeśli na to pytanie ciężko jest Wam udzielić jednoznacznej odpowiedzi, na pewno w odpowiednim kierunku przekabaci Was produkcja Zombie Age 2.

Tak jak już pisałem we wstępie, nie nastawiajcie się, że w Zombie Age 2 będziecie mieli do czynienia z oryginalną fabułą. Gra opowiada nam historię pewnego miasta, które w Halloween zostaje nawiedzone przez głodne zombie. My natomiast wcielamy się w postać dzielnego faceta z glockiem w dłoni, a naszym zadaniem jest rozprawiać się z każdym stworem, jakiego przyjdzie nam spotkać na wirtualnej ulicy.

Rozgrywka jest podzielona na plansze znajdujące się w różnych dzielnicach bliżej nieznanego miasta. Aby odblokować dostęp do kolejnej grupy leveli, trzeba najpierw w odpowiedni sposób ukończyć te poprzednie. Cel nie zawsze jest taki sam. Do zdobycia trzech gwiazdek często potrzebujemy zabicia określonej liczby zombie albo przetrwania przez ponad minutę. Oczywiście, zdarzają się też dużo bardziej wymyślne zadania.

W trakcie zombiakowej masakry mamy na samym początku do dyspozycji jedynie pistolet i kij baseballowy. Wyposażenie możemy modyfikować, wydając w sklepie wirtualne pieniążki. Te zdobywa się głównie za pokonywanie wrogów, choć czasem jest też tak, że sakiewkę wypełnioną monetami znajdujemy w starym kartonie czy… Halloweenowej dyni.

Sporo trzeba się namęczyć, by uzbierać kasę na jakiś naprawdę dobry sprzęt do zabijania. Nie jest to jednak niemożliwe. Aby przyspieszyć proces oszczędzania zawsze można skorzystać z mikropłatności bądź też spróbować szczęścia w grze slotowej, ale ciężką pracą i odpowiednią dozą cierpliwości także nie powinniście mieć problemu, by kupić to, na co macie chętkę.

Zombie Age 2 graficznie jest produkcją całkiem udaną. Bardzo przypadła mi do gustu ta komiksowa oprawa połączona z oryginalnymi dźwiękami, mimo że nie ma w niej ani krzty realizmu.