Zgadnij co to jest? – tu nic nie trzeba pisać, tytuł mówi sam za siebie!

0
1276

Bardzo lubiłem swego czasu grać w planszówkę o nazwie „Zgadnij, kto to”. Chociaż mobilna gra Zgadnij co to jest? z nazwy jest do niej bardzo podobna, rządzą w niej zupełnie inne reguły. Jeżeli macie ochotę sprawdzić, co wśród polskich graczy jest teraz hitem, trafiliście na odpowiedni wpis!

Wśród gier dostępnych w Google Play coraz trudniej jest wyhaczyć te stworzone przez naszych rodaków. Dzieje się tak głównie dlatego, że nawet w rodzimych produkcjach brakuje polskich wersji językowych, co można sobie różnie tłumaczyć, jednak nie wydaje mi się być dobrą praktyką.

zgad

Produkcja Zgadnij co to jest? od początku do końca jest po polsku, za co już na wstępie należą się jej twórcom ogromne brawa. Żeby zbytnio nie przedłużać, przejdę od razu do zasad, które – co tu dużo pisać – są wyjątkowo proste i na pewno przypadną większości z Was do gustu.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, iż Zgadnij co to jest? to zbiór tzw. rebusów. Nic bardziej mylnego (a przynajmniej nie chodzi o takie typowo szkolne rebusy). Owszem, każde wyzwanie polega na układaniu haseł z obrazków, ale niekoniecznie chodzi o to, by interpretować pojawiające się na ekranie elementy w dosłowny sposób. Księżyc nie jest więc tutaj zawsze Księżycem, lecz może być także symbolem mroku, nocy, snów, marzeń i tak dalej, i tak dalej. Ogranicza nas tak naprawdę tylko wyobraźnia i pomysłowość.

zgad1

Nie możemy w Zgadnij co to jest? sprawdzić, ile czeka nas leveli do ukończenia. Moim zdaniem, to trochę głupie, bo tak naprawdę gracz nigdy nie wie, czy zaraz nie skończy się zabawa. Czarno na białym przedstawia się natomiast sytuacja z ulepszeniami. Chcąc skorzystać z podpowiedzi, należy wydawać monety. 10 sztuk to jedna litera, a kiedy już podstawowa pula waluty nam się wyczerpie, musimy albo dodatkowo płacić, albo włączyć reklamy video.

Zgadnij co to jest? pozwala bardzo miło spędzić czas, dlatego wydaje mi się, iż jest to bardzo dobra propozycja dla wszystkich, którzy szukają niebanalnej zabawy, pozwalającej wykazać się inteligencją czy sprytem. A dodatkowo – ta apka prezentuje się wyjątkowo dobrze!