Zeeek Run – jogging w rytmie muzyki

0
472

Autorzy produkcji Zeeek Run postanowili wykorzystać fakt, że ludziom lepiej biega się przy muzyce i właśnie dlatego stworzyli runnera, który ściśle jest z nią związany. Czy udało im się stworzyć naprawdę dobry i wciągający produkt? Mam co do tego nieco mieszane uczucia. Niemniej zapoznajcie się z tym wpisem i postarajcie się wypracować swoją własną opinię.

Zeeek Run wcielamy się w postać z fryzurą a’la Elvis, która marzy o tym, by zostać gwiazdą muzyki. Rozgrywka wygląda tutaj nieco inaczej niż w większości runnerów. Oczywiście, biegamy przed siebie i tylko sił mamy w nogach (a raczej nasz wirtualny bohater), ale akcja nie toczy się tylko i wyłącznie na jednej planszy i w jednym środowisku. Dzięki temu nie jest za bardzo monotonnie i nudno.

zeeek1

Ile plansz w sumie mamy do odwiedzenia w grze? Dokładnie 30. Poza standardowymi dostępne są także specjalne, zimowe, gdzie aż roi się od elementów związanych z najchłodniejszą porą roku.

Zgodnie z tym, co pisałem, Zeeek Run jest produkcją ściśle związaną z muzyką. Biegamy w niej, zbierając nieustanne nutki, a także od czasu do czasu korzystamy z gitary elektrycznej, by zniszczyć pojawiającą się przeszkodę. Sterowanie ogranicza się do wykorzystywania dwóch przycisków, co jest w tego typu apkach raczej standardem.

zeeek

W żadnym wypadku nie mogę złego słowa napisać o rozgrywce. Leveli jest sporo, a zdobycie w nich trzech gwiazdek nie jest łatwym zadaniem. Niestety nie jest tak dobrze w kwestii dźwięku, co myślałem, że będzie największym atutem produkcji. Soundtrack nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych wykorzystywanych w tego typu grach. Mocne brzmienia mają swój klimat, ale nie są jakąś ogromną zaletą.

Jeśli chodzi o wygląd, uważam, że Zeeek Run prezentuje się bardzo dobrze. Dawno już nie widziałem tak dobrze przemyślanego runnera z wieloma planszami, które różnią się od siebie różnego rodzaju detalami.