Zadane.pl – pies zjadający pracę domową? To już przeżytek!

0
1023

Strona Zadane.pl jest platformą, która została stworzona po to, by uczniowie mogli pomagać sobie w nauce. W praktyce oznacza to jedno – odrabianie prac domowych. Czy mobilna aplikacja stworzona z myślą o użytkownikach wspomnianego serwisu jest czymś, co warto polecać? Postanowiłem się o tym przekonać i czarno na białym napisać, co nazwać można w tym przypadku wadą, a co zaletą.

Jak to mówią, pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Aplikacja Zadane.pl nie powinna się w tej kwestii martwić, gdyż od samego początku pozwala korzystać ze swoich uroków. Nie wymusza się na nas najpierw logowania, zakładania konta i tym podobnych. Po prostu uruchamiamy program, a naszym oczom od razu ukazuje się ekran główny z wyszukiwarką i listą ostatnio dodanych postów.

zadane

Opisywane narzędzie jest wyjątkowo przejrzyste. Nie mamy w nim do czynienia z ogromną ilością zakładek, czyli śmiało można napisać, że jest wszystko, co powinno być. Najbardziej pomocna wydaje się wyszukiwarka, dzięki której w bardzo szybki sposób możemy odnaleźć odpowiedź na interesujące nas pytanie. I to bez względu na to czy dotyczy to biologii, chemii czy też języka angielskiego.

Jeżeli chodzi o korzystanie z Zadane.pl bez rejestracji, możemy w takim przypadku czytać odpowiedzi i je oceniać (tzn. przyznawać coś w rodzaju „Lajka”), natomiast nie jesteśmy w stanie dodawać własnych pytań oraz pomagać innym. W ekstremalnie pilnych sytuacjach nie trzeba zatem kombinować z wypełnianiem formularzy, ale prędzej czy później zdecydowanie warto to zrobić.

zadane1

Jako że do szkoły już nie chodzę, ciężko mi jednoznacznie stwierdzić, czy Zadane.pl faktycznie jest w stanie pomóc współczesnemu uczniowi. Biorąc pod uwagę, że serwis może pochwalić się naprawdę sporą ilością aktywnych użytkowników, myślę, iż jest to dosyć przydatna aplikacja. Niestety, jakość dodawanych przez ludzi odpowiedzi woła czasem o pomstę do nieba, tak więc apeluję do Was, Młodzi Czytelnicy, nie powinniście zawsze przepisywać wszystkiego, co uznacie za gotową pracę domową.

Jedyna rzecz, która w mobilnym Zadane.pl na pewno jest warta zmiany, to sposób dodawania pytań. Na moje oko, bardzo przydatna byłaby funkcja załączania zdjęć (np. z zadaniem z matematyki), a tej – niestety – póki co brakuje.