Yummy Gummy – pyszne żelusie mają apetyt na… dobrą zabawę!

0
883

Nie lubicie soków, o jakich była mowa we wczorajszym wpisie dotyczącym gry Juice Jam? Twórcy produkcji z gatunku match-3 potrafią stworzyć również coś dla wielbicieli nieco mniej zdrowych produktów. Tym, którzy nigdy nikomu nie wierzą na słowo, polecam w tym przypadku sprawdzić apkę Yummy Gummy.

Świat gry z tego wpisu to niezwykle barwna kraina, a raczej skupisko kilku planet. Wszędzie, gdzie tylko się obejrzymy, możemy dostrzec w Yummy Gummy słodycze takie jak cukierki, żelki czy lizaki. I chociaż każdy z nich odgrywa istotną rolę, zdecydowanie najważniejsze są galaretowane miśki.

gum

Zgodnie z regułami rządzonymi w tego typu produkcjach, gracz musi w Yummy Gummy łączyć ze sobą kolorowe smakołyki. Dłuższe połączenie to więcej punktów, a krótsze – mniej. Nie chodzi tutaj jednak tylko o zdobywanie punktów. Przede wszystkim musimy karmić naszych żelkowatych przyjaciół, podając im takie słodyczyki, na jakie mają w danym momencie największą ochotę.

Ciułanie „oczek” jest – rzecz jasna – tym, na czym skupiamy się najbardziej. Bez odpowiedniej ilości zdobytych gwiazdek nie możemy uzyskać dostępu do nowych poziomów, a przecież to na tym powinno nam zależeć. Musimy jednak mieć na uwadze to, w jaki sposób wykonuje się powierzone nam tu zadania. Bo nie tylko karmienie słodyczy słodyczami się liczy.

W zależności od planszy, przychodzi nam czasem usuwać przezroczyste galaretki oraz im podobne. I jak to w match-3 bywa, im dalej w las, tym trudniejsze wyzwania na nas czekają, tak więc trzeba przygotować się na to, że ukończenie całej produkcji nie jest kwestią godziny czy dwóch. Tym bardziej, że każda skucha wiąże się z utratą jednego serduszka, a jego regeneracja to aż trzydzieści minut oczekiwania.

gum1

Jeżeli macie konto na Facebooku i lubicie informować znajomych o progresie w grach, Yummy Gummy powinno spełnić Wasze oczekiwania w tej kwestii. Co prawda, nie mamy tutaj strasznie wielu power-upów czy też achievementsów, ale rywalizacja ze znajomymi zdecydowanie jest w stanie wszystko to nam wynagrodzić.

Większość łamigłówek prezentuje się słodko, ale Yummy Gummy jest – moim zdaniem – najlepszą grą z kategorii uroczych, „słit” i tak dalej. Jeżeli spojrzycie na screeny, przekonacie się o tym, iż mam stuprocentową rację.