Yoga Retreat – oni ćwiczą, Ty zarabiasz!

0
461

Ciężko opędzić się w Google Play od gier strategicznych, w których chodzi o zarządzanie bazami wojskowymi, sklepami czy restauracjami. Na szczęście, w tym tygodniu wśród nowości na Androida znalazła się nieco bardziej oryginalna propozycja. Yoga Retreat, bo o tej grze mowa, to przykład na to, że joga i biznes z nią związany nie jest wcale tak bezstresowy, jak mogłoby się to wydawać.

W produkcji Yoga Retreat prowadzimy szkołę zajmującą się jogą. Jak pewnie się domyślacie, siedziba naszej firmy nie znajduje się tym razem w wysokim, oszklonym biurowcu bądź innym tego typu miejscu, lecz osadzona jest w otoczonej błękitną wodą wyspie, gdzie nietrudno spotkać palmę czy inne elementy egzotycznego klimatu.

Mimo że filozofia Wschodu, a więc wszystkie mądrości Buddy połączone z medytacją i tak dalej, kojarzą nam się głównie z ciszą i bezstresowym życiem, trzeba przyznać, iż Yoga Retreat potrafi udowodnić, że nawet interes związany z jogą nie jest czymś, co można nazwać łatwym i wyjątkowo przyjemnym. A już na pewno mamy prawo do tego, by nazwać go czasochłonnym, a dlaczego napiszę Wam za chwilę.

Na samym początku nasza szkółka zawiera trzy stanowiska do ćwiczeń, dwa siedzenia do odpoczynku oraz coś na zasadzie mini barku, w którym przygotowywane są zdrowe, w stu procentach naturalne, napoje. Kiedy pojawia się u nas klient, nad jego głową znajduje się chmurka mówiąca nam czego dany osobnik chce. Niektórzy przychodzą tylko po to, by nauczyć się konkretnej pozycji, a inni spędzają u nas dużo więcej czasu.

Już na samym początku wyraźnie widać, że w Yoga Retreat problemem numer jeden jest brak wystarczającej liczby miejsc dla klientów. Dwie wygodne miejscówki do siedzenia oraz trzy maty to zdecydowanie za mało, by sprostać oczekiwaniom. Na szczęście, można sobie jakoś z tym poradzić. Możemy albo powiększyć siedzibę naszej szkoły, albo po prostu ulepszyć posiadany już przez nas sprzęt. Dzięki tej drugiej modyfikacji szybciej trenujemy ludzi, a więc możemy sobie pozwolić na szybsze przyjmowanie nowych osób.

Na pewno opisywana w tym wpisie produkcja różni się od innych strategii i znajdzie całkiem sporo zwolenników. Mam tylko nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni nie powstanie kilkanaście podróbek Yoga Retreat. Jeżeli tak będzie, zwątpię w ten świat.