Yes Chef! – kuchenne rewolucje? Nie tym razem! [VIDEO]

0
599

Wśród opublikowanych ostatnio nowości w Google Play nie mogło zabraknąć gry z gatunku match-3. Mimo że jest ich całe mnóstwo, cały czas powstają nowe i nic nie zapowiada, by ten trend został w pewien sposób zatrzymany. Jeżeli ten stan rzeczy absolutnie Wam nie przeszkadza, a wręcz jesteście z niego zadowoleni, polecam Wam wypróbowanie produkcji o nazwie Yes Chef! Kuchenne rewolucje czas zacząć? No, niekoniecznie…

W grze Yes Chef! przychodzi nam śledzić poczynania pewnego szefa kuchni o francuskim imieniu Pierre oraz jego pomocnicy. Nie wiemy za wiele na temat wspomnianych osób. Nasze zadanie jest jednak jasno określone – musimy pomóc głównym bohaterom gotować pyszne posiłki z różnych owoców, warzyw, a także ryb i mięs. Jak to ma się do match-3? Za chwilę wszystko stanie się dla Was jasne.

chef

Każda plansza w grze to nic innego jak okazja do upichcenia czegoś nowego. Wbrew temu, co podpowiada nam logika, posiłki nie są w tym przypadku najważniejsze. Jest to jedynie dodatek, który ma w jakiś sposób połączyć rozgrywkę z fabułą. Nieważne więc, co ze sobą łączymy. Po prostu musimy to robić, by uzyskać jak największą liczbę punktów i tym samym przedostać się do kolejnego etapu.

Tak jak pisałem, w poszczególnych levelach w Yes Chef! występują tylko i wyłącznie składniki różnych posiłków. Aby ich połączenie było możliwe, co najmniej trzy muszą znaleźć się obok siebie. Oczywiście, możemy też kombinować z większymi ilościami. Wówczas dostajemy okazję do wypróbowania w praktyce różnych dodatkowych power-upów oraz specjalnych „klocków” w jeszcze większym stopniu powiększających nasz dorobek punktowy.

Po ukończeniu każdego poziomu otrzymujemy wirtualne pieniążki w postaci dolarów oraz złotych monet. Do czego nam one służą? Pozwalają na wyjść cało z opresji, kiedy tradycyjne ruchy całkowicie zawodzą. Do dyspozycji oddano, między innymi, kolorową miksturkę niszczącą za pomocą błyskawic kilkanaście losowych warzywek i owoców.

chef1

Yes Chef! gra się bardzo przyjemnie. Oprawa graficzna jest kolorowa i z całą pewnością ucieszy nawet najbardziej wybredne oko. Niestety, jest w tej grze pewien mankament – występują w niej punkty energii, które ograniczają nasze możliwości w kwestii rozegranych rund. Po wyczerpaniu się konta z piorunkami jesteśmy zmuszeni do odczekania kilkunastu minut albo… wykupienia ich za prawdziwą gotówkę.

Jeżeli ktoś mnie zapyta, czy Yes Chef! to dobra gra, odpowiem, że tak, bo nie posiada ona zbyt wielu wad, a spędzony z nią czas wspominam bardzo miło. Osobiście nie zamierzam jednak trzymać tej produkcji na swoim urządzeniu. A wszystko dlatego, że mam już tego typu apek całe mnóstwo, a ta tak naprawdę nic nowego nie wnosi.