Xiaomi MiPad – kolorowy i niedrogi tablet ze znakomitą specyfikacją

0
1101

Jeśli ktoś cały czas wątpi w to, co potrafią robić Chińczycy i wszystkie produkty „made in China” traktuje jako przedmioty drugiego gatunku, powinien przyjrzeć się nowemu tabletowi przedstawionemu niedawno przez firmę Xiaomi. Jeśli planowaliście w najbliższym czasie kupić sobie urządzenie tego typu, kto wie, może to właśnie najnowszy chiński wynalazek okaże się być wręcz idealnie dostosowany do Waszych potrzeb?

Marka Xiaomi od dłuższego czasu zaskakuje swoimi nowymi produktami. Widać wyraźnie, że Chińczycy robią co tyko mogą, by jak równy z równym konkurować z największymi w branży, czyli Apple oraz Samsungiem.

I choć producent MiPada nie może pozwolić sobie na wysokobudżetowy marketing, wydaje mi się, że coraz więcej osób przy kupnie sprzętu kieruje się przede wszystkim specyfikacją. A w tej kwestii na pewno opisywany w tym wpisie gadżet nie ma się czego wstydzić.

m'

Xiaomi MiPad został przedstawiony  światu w kilku wersjach kolorystycznych, między innymi, zielonej, czerwonej, żółtej i błękitnej. Posiada on 7,9-calowy ekran o rozdzielczości 2048×1536, za osłonę którego odpowiada  niezawodna Gorilla Glass trzeciej generacji. Jeśli te parametry specjalnie Was nie przekonują, na pewno rozwieją wszelkie wątpliwości, co do tego, że tani sprzęt nie musi zawsze oznaczać totalnej tandety.

Za wydajność urządzenia zaprezentowanego kilka dni temu odpowiada czterordzeniowy procesor Tegra K1 wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o miejsce na dysku, tablet w wersji podstawowej oferował będzie 16 GB pamięci (dostępna będzie również wersja 64GB), którą można rozszerzyć nawet do 128 GB dzięki karcie microSD.


Oczywiście, w Xiaomi MiPad znalazło się miejsce nie dla jednej, lecz dwóch kamer. Przednia otrzymała matrycę 5 MPx, natomiast tylna – 8 MPx. Warto także wspomnieć o akumulatorze zastosowanym w urządzeniu, który – według danych producenta – posiada pojemność 6700 mAh, co ma wystarczyć na… cztery dni słuchania muzyki bez chwili przerwy.

Tablet dostępny będzie w Chinach w cenie równej około 240 dolarów. Biorąc pod uwagę, ile obecnie kosztują wydajne tablety znanych producentów, myślę, że każdy z Was powinien dobrze przemyśleć czy warto kupować flagowca znanej marki, czy lepiej postawić na coś mniej znanego, lecz oferującego w zasadzie te same parametry.