Wściekłe Ptaki wkroczą do fantastycznego świata RPG!

0
570

Jeżeli nie bawią Was już standardowe Angry Birdsy, w których przychodzi graczowi wystrzeliwać ptaki z procy, na pewno ucieszycie się na wieść, że ludzie ze studia Rovio zapowiedzieli właśnie premierę nowej aplikacji z najbardziej znanymi ptakami na świecie. Najmłodsze mobilne dziecko Finów zadebiutuje na świecie pojutrze, czyli 12 czerwca,  i co ciekawe – będzie grą RPG.

Nowa gra z uniwersum Wściekłych Ptaków otrzyma nazwę Angry Birds Epic. Nie będzie to absolutna nowość dla całego świata, bowiem kilka miesięcy temu aplikacja ta zadebiutowała w wirtualnych sklepach w Nowej Zelandii oraz Australii. Właśnie dzięki temu jeszcze przed polską premierą jestem w stanie podać Wam dużo więcej szczegółów dotyczących rozgrywki, niż zwykle w takich sytuacjach.

epic

Zacznijmy od fabuły, ponieważ jest ona najmniej zaskakująca. W Angry Birds Epic przychodzi nam wcielić się w postać tytułowych skrzydlatych stworzeń, które postanawiają udać się na przygodę w poszukiwaniu jaj skradzionych przez złe, przebrzydłe świnie. W przeciwieństwie do innych gier z serii, tutaj nie wykorzystujemy procy czy też samochodów, natomiast musimy kierować poczynaniami wirtualnego wojownika, który wyposażony jest w zbroję, broń i inne potrzebne dodatki.

Rovio postanowiło swojego RPG-a wyposażyć w rozgrywkę turową. Zabawa nie polega więc w Angry Birds Epic na kręceniu się w kółko czerwonym ptaszkiem i zabijaniu wszystkiego, co się rusza. Każdy pojedynek umieszczony jest na wirtualnej planszy, a ruchy ofensywne bądź defensywne wykonujemy z przeciwnikami na przemian. Dokładnie tak samo jak chociażby w klasycznym Final Fantasy.

epic1

Wśród wirtualnych broni dostępnych dla bohaterów znalazło się w grze całe mnóstwo akcesoriów innych od tych, jakie możemy spotkać w podobnych grach. Mowa tu chociażby o klepkach na muchy, mieczach zbudowanych z liści, a nawet… różdżkach w kształcie lizaka.

Pomysł na RPG-a ze Wściekłymi Ptakami – według mnie – bardzo udany. Grafika i muzyczka towarzysząca rozgrywce są miłe dla oka i ucha, o czym na pewno każdy z Was się doskonale domyśla, tak więc w kwestii audiowizualnej także nie ma się do czego doczepić.

Szkoda tylko, że Rovio po raz kolejny postanowiło stworzyć zupełnie nową grę, nie starając się kontynuować żadnej ze swoich poprzednich edycji i znów pokusiło się o wykorzystanie mikropłatności do napychania swoich i tak już pełnych kieszeni.

Angry Birds Epic zadebiutuje w Google Play 12 czerwca. Wszystko wskazuje na to, że grę pobrać będzie można całkowicie za darmo, ale kto wie, być może zostaniemy niemiło zaskoczeni?