Worldcraft 2 – darmowy Minecraft dla Androidowców

1
703

Jeżeli lubicie spędzać swój wolny czas przy Minecrafcie, na pewno często chodziło Wam po głowie, by zainstalować go sobie na smartfonie z Androidem. Domyślam się, że dla większości z Was przeszkodą w realizacji tego celu była cena mobilnej wersji hitu od Mojang AB. Dlatego też postanowiłem pogrzebać trochę w Google Play i znaleźć dla Was naprawdę fajną alternatywę dla kanciastej aplikacji. Ku mojemu zdziwieniu, bardzo szybko mi się to udało. Wystarczyło zobaczyć najpopularniejsze bezpłatne aplikacje i voila! Oto przed Wami Worldcraft 2. 

Problem z podróbkami Minecrafta jest zazwyczaj jeden: nie oferują one swojemu użytkownikowi zbyt wielu możliwości. A przecież kwadratowo-pikselowy świat pełen stołów do kraftowania i innych cudeniek zasłynął właśnie z tego, że dał graczom ogromne pole do popisu. Nic więc dziwnego, że wielu fanów produktu Mojanga po prostu rezygnuje z pobrania swojej ulubionej gry na smartfona.

Nie twierdzę, że Worldcraft 2 będzie w stanie zaspokoić wszystkie Wasze minecrafotwe potrzeby. Uważam jednak, iż jest to obecnie najlepsza darmowa gra tego typu, którą można śmiało potraktować jako tymczasowego zastępcę w chwilach, kiedy nie mamy dostępu do swojego PC-ta, a głód zniszczenia czegoś z pikselowego kilofu jest na tyle duży, że nie potrafimy mu się oprzeć.

Opisywana produkcja oferuje nam dwa tryby rozgrywki. Jeden z nich przeznaczony jest dla tych, którzy lubią grać w pojedynkę, a drugi dla osób preferujących zabawę wieloosobową. W Single Player mamy do dyspozycji jeden z dwóch typów zabaw: Creative oraz Survival, natomiast w Multiplayerze czasem dostajemy więcej swobody z modyfikacją mapki, a w innym w ogóle.

Jeśli nigdy nie mieliście styczności z Minecraftem i jego klonami, krótki tutorial: w zabawie typu Creative możemy tworzyć swoje wirtualne światy, mając do dyspozycji wszystkie możliwe materiały. W Survival naszym celem jest natomiast przetrwać, zaczynając przygodę zupełnie od zera.

Nie mam najmniejszych zastrzeżeń ani do tryby dla jednego gracza, ani dla rozgrywki wieloosobowej. O dziwo, ta druga spisywała się w trakcie testu bardzo dobrze. Nie miałem problemów z przycinaniem oraz niespodziewanym wyłączaniem aplikacji, tak więc śmiało mogę napisać, że wszystko jest w tej kwestii w jak najlepszym porządku.

Wizualnie Worldcraft 2 prezentuje się tak, jak powinno. Jestem w stu procentach pewny, że jeśli należycie do miłośników pikselowych rozwiązań, na pewno będziecie zadowoleni.