World Spin – prosta rozgrywka, zakręcony świat – niczego więcej nie trzeba!

0
634

World Spin nie wymaga od nas przyswajania wielu reguł, bo tak naprawdę na temat jej rozgrywki można napisać maksymalnie dwa, trzy zdania. Mimo wszystko, trzeba przyznać, że w tej prostej zabawie ukryte jest naprawdę spore źródło przyjemności. A jeżeli lubicie tworzyć i należycie do osób kreatywnych, będziecie zadowoleni podwójnie!

Nic tak nie odstrasza mnie od gry mobilnej, jak reklamy pojawiające się zaraz przy pierwszym uruchomieniu. Niestety, w tej kwestii twórcy World Spin nie zdali egzaminu i trzeba przyznać, że początkiem absolutnie nie zachęcają nas do polubienia ich dzieła. Gameplay – na szczęście – świetnie ratuje się sam, dzięki czemu szybko zapominamy o drobnych mankamentach.

spin

World Spin naszym celem jest skierowanie mobilnej piłki na czerwony przycisk. Nikt nie wymaga od nas tego, by guziczek non-stop był naciśnięty. Jeżeli chociaż lekko uda Wam się go aktywować, poziom automatycznie zostanie zaliczony, a wynik zapisany do księgi rekordów (ale nie Guinnessa).

Trudność całego przedsięwzięcia jest taka, że nie sterujemy kulką w sposób bezpośredni, a jedynie wpływamy na jej otoczenie. Dotykając prawej oraz lewej połówki ekranu wprawiamy w ruch pole zabawy i tym samym sprawiamy, że nasza bohaterka turla się, spada i tak dalej, i tak dalej.

W pierwszych poziomach do osiągania sukcesu wystarczająca jest umiejętność logicznego myślenia rozwinięta na poziomie podstawowym. Z czasem przydaje się też spryt, gdyż świat World Spin to nie tylko platformy, lecz również pułapki, kołowrotki i ruszające się elementy.

spin1

Dzięki wykonywanym przez nas zadaniom zdobywamy wirtualne monety, umożliwiające kupowanie „świeżych” piłek. Ich wybór jest ogromny, tak więc jestem spokojny o to, czy Wam się spodoba. Tryb Single Player to jednak nie wszystko. W opisywanej produkcji bardziej istotny jest Multiplayer.

W rozgrywce wieloosobowej nie prowadzone są żadne wyścigi czy coś podobnego. Po prostu mamy okazję grać w poziomy przygotowywane przez innych, a także dostajemy możliwość tworzenia własnych. Kreator jest łatwy w obsłudze i daje sporo frajdy. Moim zdaniem, jeżeli Multiplayer w World Spin przypadnie Wam do gustu, trudno będzie Wam oderwać się od tej apki!