WordSpace – naucz kosmitę ziemskiego języka

0
562

Gra WordSpace opowiada nam o ufoludku, który ląduje na Ziemi, by zaprzyjaźnić się z jej mieszkańcami. Chuchu, bo tak nazywa się wspomniany przybysz z kosmosu, niestety nie potrafi powiedzieć żadnego słowa w naszym języku i dlatego nie jest w stanie szybko zrealizować swoich planów. Na szczęście ma nas, graczy. Jesteśmy w stanie szybko nauczyć go najprostszych zwrotów, prawda?

Gdyby bohater opisywanej gry chciał nauczyć się języka polskiego, nie wróżyłbym mu szybkiego powrotu do domu. Co łatwe do przewidzenia, w WordSpace operuje się angielskim i to właśnie na słówkach od naszych wyspiarskich przyjaciół przyjdzie Wam budować dorobek punktowy i odblokowywać kolejne przygotowane etapy.

wod

Z racji tego, że temat zszedł na levele, warto napisać, iż w WordSpace mamy ich aż czterysta. Pierwszych kilkadziesiąt to typowa, przysłowiowa bułka z masłem, ale te późniejsze są znacznie bardziej wymagające i potrafią zatrzymać nas przy smartfonie na bardzo długi czas.

WordSpace mamy do czynienia z typową zabawą słowną. W każdej planszy musimy kombinować nad ułożeniem konkretnego słówka bądź zwrotu, a kiedy już nam się to uda, możemy przejść do kolejnego wyzwania. Oczywiście, poziomy niewiele się od siebie różnią. Przede wszystkim te trudniejsze wymagają od nas znajomości bardzo długich wyrazów, z czym prawdopodobnie niektórzy z Was będą mieć spore problemy (w końcu angielski to nie nasz rodzimy język).

wod1

Ktoś mógłby powiedzieć, że WordSpace jest niczym niewyróżniającą się aplikacją. Jest jednak coś, co – moim zdaniem – sprawia, że znacznie bardziej warto zainteresować tą produkcją, niż jej konkurencją. Owym „czymś” jest brak jakichkolwiek limitów żyć. Do tego można jeszcze wspomnieć o fakcie, iż gierka działa całkowicie offline, tak więc możecie ją zabierać dosłownie wszędzie, gdzie sobie tego życzycie.

Jeśli chodzi o grafikę, WordSpace nie ma się czego wstydzić. Występujące tu postaci, miejsca i tym podobne są bardzo kolorowe i niepowtarzalne. Jak spojrzycie na screeny, przekonacie się, że absolutnie nie kłamię. A najlepiej będzie jak odwiedzicie Google Play i pobierzecie tę grę na swojego smartfona! 🙂