Word Genie – gra słowna dla anglojęzycznych

0
651

Word Genie to gra słowna, która potrafi nieźle namieszać w głowie. Niestety, żeby dobrze poruszać się w aplikacji, należy dobrze znać język angielski. Podstawy tym razem nie będą wystarczające, bowiem wymaga się od nas szukania słów z określonej kategorii tematycznej na siatce zawierającej ograniczoną ilość liter.

Do przejścia jest wiele poziomów podzielonych na epizody. Początkowo plansze są wielkości 2×2, by z czasem zwiększyć gabaryty do 3×3 i więcej. O ile najpierw jest prościej, bo z czteroliterowej siatki łatwo jest cokolwiek dojrzeć, o tyle później robi się trudno.

Sama utknęłam mniej więcej w połowie plansz 9-literowych. Jak się okazuje, z moim angielskim nie jest tak dobrze, jak myślałam 🙂

Żeby dobrze się bawić, warto połączyć swoje konto z Facebookiem. Taki zabieg umożliwi zgarnięcie dodatkowych 100 diamentów, które następnie można spożytkować w grze między innymi na podpowiedzi.

Temat mikropłatności poruszać z uśmiechem na twarzy, bowiem zdecydowanie nie odczułam konieczności płacenia w realnych pieniądzach. Wszystko, co chciałam, uzyskiwałam albo za darmochę, albo po obejrzeniu sponsorowanych reklam (co oczywiście jest zabieraczem czasu).

Jeżeli przepadacie za Scrabblami, z pewnością do gustu przypadnie Wam Word Genie. Stylowa muzyczka, ciekawa oprawa graficzna i dużo różnorodnych leveli sprawi, że będziecie mieć co robić przez naprawdę długie godziny 🙂

Pobierajcie więc bez obaw i dajcie znać jaki wynik udało Wam się osiągnąć! Postarajcie się mnie nie załamać 🙂