Wonder Wood – chcesz mieć własny las? Jakoś nie wierzę…

0
1276

Wonder Wood to kolejny przedstawiciel gier strategicznych, gdzie naszym głównym zadaniem jest hodowanie zwierzątek i dbanie o czystość oraz porządek w wirtualnym świecie. Jeżeli tego typu produkcje nie sprawiają, że zaczynacie robić się niesamowicie senni, podejrzewam, że nie będziecie mieć powodów do narzekań na dzieło studia HeroCraft. W przeciwnym wypadku radzę Wam w ogóle opisywanego tytułu nie pobierać albo mówiąc inaczej – nie zawracać sobie nim głowy.

Wonder Wood mamy okazję wcielić się w postać właściciela lasu. Naszą pierwszą misją jest zadbanie o mały skrawek ziemi poprzez wyczyszczenie go z wszelkiego rodzaju niepotrzebnych rzeczy. Niektóre ze wspomnianych elementów możemy sprzedać, a inne nadają się tylko i wyłącznie na usunięcie. Kiedy już pozbędziemy się rupieci, możemy przejść do właściwej rozgrywki, a więc upiększania, poprawiania i… rodzenia małych stworzonek.

Jako że to my zarządzamy ziemią w opisywanej grze, od nas zależy czy od razu weźmiemy się za niszczenie większości drzew, czy też raczej zdecydujemy się na hodowanie zwierząt na małej przestrzeni. Oczywiście, musimy mieć na uwadze fakt, iż ani ptaki, ani zajączki nie przyjdą do nas bez specjalnego zaproszenia.

Owym zaproszeniem mogą być różnego rodzaju totemy, a także domki. Dzięki tym drugim hodowane przez nas stworzenia zakładają rodziny, co pozwala nam na powiększanie populacji leśnej wspólnoty. Niestety, budowanie wiąże się w grze z dwoma rzeczami – po pierwsze nakładem finansowym, a po drugie – długim czasem oczekiwania.

Naszym pomocnikiem czy też naczelnym budowniczym jest pewien gnom. To on tworzy dla nas wszystko, co chcemy, jednak ma tylko jedną parę rąk, tak więc nie może wykonywać naraz kilku czynności. Oczywiście, jest sposób, by sobie z tym poradzić. Jak pewnie się domyślacie, wiąże się on z zielonymi diamencikami, które dostępne są za prawdziwe pieniądze.

Z mikropłatności teoretycznie korzystać nie musimy, ale podejrzewam, że miłośnicy tego typu produkcji raczej nie będą mogli się powstrzymać. Inni – po prostu w ogóle nie uruchomią Wonder Woodtak więc nie ma się co o nich martwić.

Fajnie, że HeroCraft wyposażyło swoją nową produkcję w polską wersję językową. Fajnie też, że znalazło się tu miejsce na kolorową i miłą dla oka grafikę. Mimo to, jestem pewien, że nigdy więcej nie zajrzę do Wonder Wood. Dlaczego? Bo moim zdaniem takie gry nie mają absolutnie żadnego sensu. Jeżeli mógłbym atakować inne lasy i na tym zarabiać – to rozumiem, ale czegoś pozbawionego przemocy… to już raczej nie. Cóż, takie tam męskie przyzwyczajenia 😉 .