Co Wolisz? – wieczna czkawka czy kąpiel z pająkami? Wybór jest Twój!

0
1786

Aplikacja Co Wolisz? to bez wątpienia jedna z popularniejszych produkcji dostępnych obecnie w Google Play. Pierwszy raz zetknąłem się z nią kilka dni temu i szczerze mówiąc, miałem spore wątpliwości, czy warto ją opisać. Ostatecznie jednak zdecydowałem się to zrobić. Zapytacie dlaczego, a ja odpowiem wprost: ciekawy jestem czy wolicie… kąpiel z aligatorem czy piranią.

Program z tego wpisu na pewno na pierwszy rzut oka nie wydaje się być niczym szczególnym. Miałem poważne wątpliwości co do tego, czy warto jest interesować się czymś, co tak naprawdę nie oferuje nic poza zbiorem kilkuset pytań. Mimo że początek wpisu nie jest do tego typu zwierzeń najlepszym momentem, doszedłem do wniosku, że Co Wolisz? to znakomita propozycja na łazienkowe posiedzenia czy też imprezy u znajomych, a że pewnie często znajdujecie się w obu z tych sytuacji – na pewno chętnie sięgnięcie po tę apkę.

wolisz

Niestety, jestem zmuszony zacząć od rzeczy nieprzyjemnej. Opisywane dzieło mobilne działa poprawnie tylko wtedy, gdy nasze urządzenie jest podłączone do internetu (wówczas wyświetlają się również reklamy). Choć w dzisiejszych czasach dostęp do mobilnej sieci nie jest czymś trudnym do załatwienia, wiem, iż sporo osób wciąż poza domowym Wi-Fi nie posiada nic innego. Dlatego właśnie wspomniana przed chwilą kwestia to spora wada Co Wolisz?, której – moim zdaniem – bez najmniejszego problemu można było uniknąć.

Poruszanie w aplikacji nie jest trudnym zadaniem, jednak mimo to na samym początku otrzymujemy instrukcję, że przesuwając palcami w poziomie, przechodzimy z pytania na pytanie, natomiast dotykając konkretnej odpowiedzi, po prostu jej udzielamy. W praktyce działa to tak, jak powinno. Tylko raz przypadkowo zaznaczyłem swój wybór nie w tym zestawie, co trzeba, a to jak na tego typu program i tak całkiem niezły wynik.

wolisz1

Ile dylematów na zasadzie „wolisz to czy to” znaleźć można w apce? Całkiem sporo. Na chwilę obecną liczba ta nie przekracza ośmiuset, jednak to i tak wystarcza na spędzenie przed ekranem ponad godzinki. Moim zdaniem, nie jest to najgorszy wynik. Poza tym… można się w programie dowiedzieć naprawdę ciekawych rzeczy.

Nie będę zdradzał Wam pytań, jakie znajdziecie w Co Wolisz?. Przygotuje Was tylko na fakt, że po udzielaniu odpowiedzi będziecie otrzymywać informacje ile procent wszystkich odpowiadających zdecydowało się taki sam wybór jak Wy. Jestem przekonany, że niejednokrotnie zdziwicie się tym, co lubią ludzie, a czego starają się za wszelką cenę unikać.