Wire Defuser – rozbrajanie bomb dla dobrej zabawy

0
505

Świat widział już wszystko, ale nigdy nie pomyślałem, że gra polegająca tylko i wyłącznie na rozbrajaniu bomb może tak skraść mój cenny czas. Studio Bulkypix pokazało jednak po raz kolejny, iż ich pomysły – mimo że niekiedy strasznie proste – zawsze znakomicie spisują się w praktyce. I zdecydowanie Wire Defuser jest tego najlepszym przykładem.

Nikt nie męczy nas w Wire Defuser historią rozpoczynającą rozgrywkę i innymi tego typu materiałami. Wiemy tylko tyle, że główny bohater postawił sobie za cel pomóc mieszkańcom naszej planety, a jego największą pasją jest… rozbrajanie bomb. Jak można to wszystko połączyć? No, myślę, że z tym nie będziecie mieli najmniejszego problemu.

Kiedy usłyszałem o tym, że w opisywanej produkcji będzie liczyło się skuteczne dezaktywowanie ładunków wybuchowych, byłem nieco zaniepokojony. W końcu w realnym życiu do takich spraw zatrudnia się prawdziwych profesjonalistów. Na szczęście, studio Bulkypix uprościło metodę rozbrajania i naprawdę wyszło mu to znakomicie.

Wire Defuser do ukończonego zadania potrzebujemy przede wszystkim refleksu i umiejętnego wycofywania się z konkretnej sytuacji. Teoretycznie, wszystko polega tutaj tylko i wyłącznie na przytrzymywaniu palców na guzikach, pokrętłach i dźwigniach oraz puszczaniu ich po upłynięciu odpowiedniej liczby sekund. W praktyce nie jest o to tak łatwo, ale i tak jest bardzo, bardzo przyjemnie.

Póki co, gierka z tego wpisu oferuje nam trzy działami z kilkunastoma planszami oraz tryb Hardcore Mode. Ten ostatni dostępny jest od razu, ale tylko korzystając z mikropłatności, albo też dopiero po zdobyciu pięćdziesięciu żarówek. Jak pewnie się domyśliliście, to one stanowią tutaj odpowiednik wszechobecnych gwiazdek, a więc są zawsze najlepszym wskaźnikiem tego, w jakim stylu udało nam się ukończyć dany poziom.

Wire Defuser nie zachwyciło mnie szczególnie swoją grafiką, ale pomysł na zabawę oraz  jego niewizualne wykonanie zdecydowanie urzekło mnie od samego początku. Co prawda, raz na jakiś czas chce się od nas tutaj wyciągnąć nieco grosza, ale nie w jakiś bardzo uciążliwy sposób. Wniosek jest zatem tylko jeden – warto wypróbować tę grę i świetnie się przy niej bawić. W końcu Bulkypix to klasa sama w sobie!